HAZIRLIKLAR TAMAM

HAZIRLIKLAR TAMAM

Telsim Süper Ligi’n 6’ncı haftasında gözler Girne’de oynanacak Doğan Türk Birliği-Yenicami maçında olacak. Her iki takım maça yönelik taktik antrenmanlarını dün gerçekleştirdi. Doğan Türk Birliği’nde Sabri’nin yapılan tedavi

A+A-

 

 

 

Telsim Süper Ligi’n 6’ncı haftasında gözler Girne’de oynanacak Doğan Türk Birliği-Yenicami maçında olacak. Her iki takım maça yönelik taktik antrenmanlarını dün gerçekleştirdi. Doğan Türk Birliği’nde Sabri’nin yapılan tedavi sonrası oynama şansı bulduğu belirtilirken, lider Yenicami’de tek eksik sakatlığı bulunan Kayhan.

 

OSHAN: “KAZANMAMIZ GEREK”

Doğan Türk Birliği, dün gerçekleştirdiği son antrenmanda taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi. Golcü futbolcular Ceyhun ve Raif’in özel olarak çalıştığı antrenmanın ilk bölümüne katılan Sabri, takımının çift kale maçında yer almadı. Doğan Türk Birliği’nde teknik direktör Caner Oshan rakipleri ile aradaki farkın açılmaması için bu maçtan galip gelmeleri gerektiğini belirtti. Oshan “Rakibimizle aramızda beş puanlık bir fark var. Aradaki farkı açmamak için kendi evimizdeki maçı kazanmamız gerekir. Biz de bütün çalışmalarımızı onun üzerine yapıyoruz. Yerimizde oynayacağımız maçın avantajını değerlendirip kazanmak istiyoruz” diye konuştu. Sabri’nin yaşadığı sakatlık sonrası geçtiğimiz gün tedavi için beraber Ankara’ya gittiklerini belirten Oshan, “İğne tedavisi gördü. Doktor yüzde 51 oynama şansı olduğunu söyledi. Biz de bu şansı değerlendirip Sabri gibi bir futbolcumuzu oynatmaya çalışacağız” dedi.

 

KARAYEL: “YETER Kİ KONSANTREMİZ İYİ OLSUN”

Yenicami, deplasmanda oynayacağı Doğan Türk Birliği maçının taktik ağırlıklı antrenmanını dün Lefkoşa Attila Topaloğlu Sahası’nda gerçekleştirdi. Antrenmanda tam kadro çalışan Yenicami’de sakatlığı bulunan Kayhan bu çalışmaya katılmadı. Yenicami, bugün Alsancak Yeşilova’nın sahasında yapacağı ufak bir antrenman ile çalışmalarını tamamlayacak.

Yenicami Teknik Direktörü İltaç Karayel, Doğan Türk Birliği maçını zor bir deplasman olarak nitelendirirken, amaçlarının bu maçta üç puanı alan taraf olmak istediklerini belirtti. Karayel, “Doğan Türk Birliği kaliteli bir takım. Bizim açımızdan zor bir deplasman olacak. Amacımız üç puanı oradan almak. Her futbolcu böyle maçların havasını kaldıramaz. Ancak bizim futbolcularımız böyle maçların havalarına alışkın futbolculardır. Bu da bizim için bir avantaj” şeklinde konuştu. Kötü zeminlerde takımının iyi futbol oynamadığını belirten Karayel, “Girne’nin zemininin de iyi olduğu haberlerini aldık. Güzel bir zeminde iyi futbol oynayacağımızı düşünüyorum. Yeter ki konsantremiz iyi olsun” diye konuştu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 710 defa okunmuştur