HAZİN SON

HAZİN SON

Yabancı turistlerin şaşkın bakışları altında MİMOZA OTEL’E TAHLİYE Mahkemelerde 10 yıldır devam eden ve karşılıklı açılan davalarla yılan hikayesine dönen Mimoza Otel’de hazin son. İhtiyat Sandığı tarafından Mim Taş isimli şirket

A+A-

 

 

 

Yabancı turistlerin şaşkın bakışları altında

 

MİMOZA OTEL’E TAHLİYE

 

 

Mahkemelerde 10 yıldır devam eden ve karşılıklı açılan davalarla yılan hikayesine dönen Mimoza Otel’de hazin son. İhtiyat Sandığı tarafından Mim Taş isimli şirkete 1 milyon 260 bin sterline satılan ve satış bedelinin 1 milyon 242 bin 10 sterlinlik kısmı ödenen Mimoza Otel’e 2001 de alınan tahliye kararı nedeniyle tahliye ve icra emri çıktı. İcra memurları, dün polis eşliğinde otele giderek tahliyeyi gerçekleştirdi. Herhangi bir olayın yaşanmadığı tahliye sırasında icra emri de gerçekleştirildi ve otelin tüm taşınır mallarına el kondu. El konan taşınır mallar, kamyonlara yüklenerek götürüldü.

 

Mimoza Otel, icra memurları tarafından, turistlerin üzgün ve şaşkın bakışları arasında tahliye edildi, taşınır tüm mallara el kondu

 

 

Mim Taş Avukatı Öner Şerifoğlu: “2001 yılında alınan bir tahliye emrinin, istinafın görüşüleceği bugün hem de turizm gününde uygulamaya konması manidardır. İçte ve dışta girişimlerimiz sürecek. Otelin gerçek sahibi olan Rum’la görüşüp yeni hukuk yollarına başvuracağız”

 

Direktör Cafer Gürcafer, tahliye sırasında otelde yoktu. Tahliye ve icrayı takip eden kardeşi Süleyman Gürcafer: “Satış bedelinin tümüne yakını ödendi. Mahkeme emri gereği 185 bin sterlin borç var. Şirket ödemeye hazırdı ancak İhtiyat Sandığı parayı kabul etmedi. Bugün Yüksek Mahkeme’de istinaf davası vardı. Sarayın baskısı var. Sonucu bile beklemediler. Yabancı turistler ortada kaldı”

 

Her biri 20-30 yıllık otel müdavimi olan Alman ve Avusturyalı turistler, çok üzgün ve gergin olduklarını söyleyerek kimsenin kendilerini bilgilendirmediğini belirttiler. Üçü Türk 15 turist, geçici olarak Salamis Bay Otel’e yerleştirildi.

 

AYRINTILAR YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2073 defa okunmuştur