HAYVANLAR İÇİN SEN DE KATIL

'HAYVANLAR İÇİN SEN DE KATIL'

MAGEM'nin bu yıl 5 Eylül-23 Eylül tarihleri arasında 2’ncisini düzenlediği Mağusa Gençlik Festivali, Kıbrıslı sanatçılardan oluşan konser gecesiyle devam ediyor

A+A-

 

 

 Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM)’nin bu yıl 5 Eylül-23 Eylül tarihleri arasında 2’ncisini düzenlediği Mağusa Gençlik Festivali, Kıbrıslı sanatçılardan oluşan konser gecesiyle devam ediyor. Gelirin bütünü İskele Hayvan Barınağı’na bağışlanacak Dirty Beat, Frekans ve Fikri Karayel konserleri 13 Eylül Salı akşamı Salamis Antik Tiyatro’da saat 20.00’de yapılacak. Boğaz Barınağı Yönetim Kurulu dün MAGEM aracılığıyla kamuoyuna yaptığı açıklamada, imkansızlıklar ve maddi sıkıntılarla boğuştuklardı bir dönemde yapılacak etkinliğin çok önemli bir amaca hizmet edeceğini kaydederek, geceye tüm halkımızın katılarak destek vermesi çağrısında bulundu.

Kuruluşundan bugüne geçen 3.5 yıllık sürede 32 branşta faaliyet göstererek bin 380 kişilik bir aileye sahip olan ve ülke yararına sportif, sanatsal, kültürel ve sosyal alanlarda birçok çalışmalarda bulunan MAGEM, 2. Mağusa Gençlik Festivali’nde hem eğlence hem de toplumsal faydayı bir arada sağlayan etkinlikler yapıyor. 

Boğaz Barınağı Yönetim Kurulu, yaptığı basın açıklamasında, 2005 yılından beri faaliyet gösteren ve tamamen gönüllülerin maddi manevi katkıları ile ayakta durabilen Boğaz Hayvan Barınağı’nın tek amacının sokak hayvanlarına sığınabilecekleri bir yuva sağlamak olduğunu, ancak gün geçtikte ağırlaşan yükün barınak gönüllülerinin kaldıramayacağı duruma geldiğini,  hayvan haklarını devlet otoritesi ve yasalarla değil, hayvanseverlerin maddi ve manevi destekleriyle korumaya çalıştıkları belirtildi.

Yasal eksikliklerden kaynaklanan sıkıntılar ve devletin havyan hakları konusunda hiçbir şey yapmamasının sorunları daha da büyüttüğü dikkat çekilen açıklamada, “Hiçbir devlet otoritesinden yardım almayan bir dernek olarak maddi sıkıntıları düzenlediğimiz kermesler, aktiviteler ve bağış makbuzları ile gidermeye çalışsak da bakmakla yükümlü olduğumuz 80’den fazla köpeğimizin aylık mama, ilaç ve bakımları çoğu zaman bütçemizi fazlasıyla aşmaktadır” denildi.

“Maddi sıkıntıların belimizi büktüğü ve çaresiz kaldığımız bugünlerde MAGEM’in önemli bir amaca hizmet ettiği bu güzel organizasyona tüm halkımızın destek vermesini bekliyoruz” diye kaydedilen açıklamada, yarınlara duyarlı gençler yetiştiren MAGEM’in örnek alınması gerek bir kuruluş olduğunu, konser gelirinin barınağa bağışlanacak olmasının omuzlarındaki yükü hafifleteceği ifade edildi. Festival etkinlikleri 14 Eylül’de saat 17.00 ile 21.00 saatleri arasında MAGEM Tesisi’nde Raku Seramik Pişirme Sanatı Gecesi, 15 Eylül’de saat 19.00’da karma sergi ve eğlence gecesi, 16-17 Eylül’de MAGEM’de 18.00’de Sokak Basketbolu Turnuvası, 17 Eylül’de MAGEM’de Bilardo Turnuvası, 18 Eylül’de Bisiklet Gezisi, 18-22 Eylül tarihleri arasında İzmir Konak Belediyesi, Bursa Nilüfer Belediyesi, MAGEM Bayan Futbol Takımları arasında halı saha Turnuvası, 23 Eylül’de Salamis Antik Tiyatro’da saat 21.00’de Teneke Grubu’nun konseri yer alacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 873 defa okunmuştur