HAVYANCILAR ÖDENMEDİ

HAVYANCILAR ÖDENMEDİ

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, çiğ süt bedellerinin ödenmemesini eleştirerek,“Hükümet ve kamuoyu, memleketin gerçek sahibinin kim olduğunu ve üreticinin bayram süresince ve bayramdan sonra neler yapacağını görecektir” uyarısınd

A+A-

 

 

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, çiğ süt bedellerinin ödenmemesini eleştirerek,“Hükümet ve kamuoyu, memleketin gerçek sahibinin kim olduğunu ve üreticinin bayram süresince ve bayramdan sonra neler yapacağını görecektir” uyarısında bulundu.

 

Açıklamanın tam metni şöyle;

 

 

“Bir haftadır her türlü şekilde Bayramdan önce ödenmesi için mücadele etmemize rağmen ve 45 gündür ödenmeyen çiğ süt bedellerinin belki hayvancıya da bu ülkede bayram yapmayı mehel görebileceklerini düşündük. Ama ne yazık ki Hayvancının varlığından ve hayvancının ürettiklerinden maaş alanlar (Tarım Bakanlığı, Sütek,Veteriner Dairesi,T.Ü.K,Tarım sigortası v.s) gününde maaşlarını almalarına rağmen hayvancıyı bayram süresince beş kuruşsuz bırakmışlardır. Zaten zor şartlarda üretim yapan bu insanları, zaten bayram süresince hayvanına bakmak zorunda kalan bu insanlara bayramı zehir etmişlerdir. Hayvancılar Birliği olarak bizler Bayramdan önce hayvancının süt bedellerini ödemeyip hayvancıya bunu yaşatanlara yaptıklarının hesabını sormasını çok iyi bilmektedir. Bu kadar beceriksiz bir Tarım Bakanlığı ve ülkeyi batağa götüren bir Maliye Bakanlığı ve bu hükümet bu memleketin gerçek sahibinin kim olduğunu ve üreticinin bayram süresince ve bayramdan sonra neler yapacağını bu beceriksiz hükümet ve bütün kamuoyu görecektir. Son olarak bilinmesi gerekir ki hayvancıya yanlış yapanlar yanlışlarını altında kalmaya mahkumdurlar.”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur