HAMİTKÖY’DE HEDEF ‘SÜPER LİG’

HAMİTKÖY’DE HEDEF ‘SÜPER LİG’

Geçen sezon İkinci Lig Batı Grubu’nda şampiyon olarak adını bir üst lige yazdıran Hamitköy, yarın kendi sahasında konuk edeceği Türkmenköy maçı hazırlıklarını tamamladı. Göçmenköy antrenman sahasında dün yaklaşık iki saatlik bir antrenman yapan Ha

A+A-

 

 

Geçen sezon İkinci Lig Batı Grubu’nda şampiyon olarak adını bir üst lige yazdıran Hamitköy, yarın kendi sahasında konuk edeceği Türkmenköy maçı hazırlıklarını tamamladı.

Göçmenköy antrenman sahasında dün yaklaşık iki saatlik bir antrenman yapan Hamitköy, ligin ilk üç haftasında kendileri gibi 5 puana sahip olan güçlü Türkmenköy maçına kilitlendi. Hamitköy’ün tek hedef bu zorlu maçtan 3 puan ile ayrılabilmek.

Hamitköy Teknik Direktörü Salih Sakallı, ligin ilk üç haftasını, yarınki zorlu Türkmenköy maçını ve ligdeki ilerleyen haftalardaki hedeflerini YENİDÜZEN Spor Servisi’ne değerlendirdi.

 

“TÜM SAHA OLANAKSIZLIKLARINA RAĞMEN, ÇALIŞMALARIMIZ İYİ ”

 

Yeni bir takım oluşturarak lige başladıklarını belirten Sakallı, bu sezon amaçlarının üst sıralara oynamak olduğunu belirtti.

Sakallı, “Yeni yapılanma ile yeni bir takım oluşturduk. Geçen yıl İkinci Lig’den Birinci Lig’e çıktık. Tüm mevcut ve olumsuz saha koşullarına rağmen hazırlıklarımız ligde üst sıralara oynamaktır. Maalesef ülkenin sınırlı saha koşulları nedeni ile yeterli ve sağlıklı idman yapabilme olanağı bulamıyoruz. Ben ve takımım koyduğumuz hedefler doğrultusunda tüm olumsuz kötü şartlara rağmen hazırlıklarımızı en iyi şekilde sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Antrenmanlarının çoğunu Göçmenköy antrenman sahasında yaptıklarını belirten Sakallı, “Sahamız şu anda yeni yeni hazır hale geldi. Yeni ekim yapıldı. Lige başlarken hazır değildi. Şu ana kadar sahamızda çalışmadık. Benim gözlemlediğim Lefkoşa takımları saha problemi yaşıyor. Profesyonelliğe geçmek istiyorsak, altyapıya daha fazla yatırım yapıp bu saha problemlerimizi azaltmamız gerek” diye görüş belirtti.

 

“İLK 3 HAFTA 5 PUAN KÖTÜ DEĞİL”

 

Hamitköy’ün genç ve başarılı teknik adamı Salih Sakallı, ligin şu ana kadar geride kalan ilk üç haftasını ise şöyle değerlendirdi:

“Yeni bir takım görüntüsünde geçen ilk üç haftada, tam olarak istediğimiz puanları toplayamasak da yine de elde edilen bir galibiyet, bir beraberlik ve bir yenilgi ile kazanılan 5 puan fena sayılmaz. Oyun olarak da tam istediğimiz seviyede ve düzeyde olmasak da ileriki haftalarda yeni yapılanan takım kadrosundaki oyuncularımızın daha uyum içerisinde, daha çok çalışıp mücadele ederek istenilen seviyeye geleceğimize benim inancım tam. İstenilen oyun seviyesine ve kalitesine ulaşabilmek için, takım olarak biraz daha zamana ihtiyacımız var.”

 

ZOR MAÇTA HEDEF GALİBİYET

Hamitköy’ün yarın karşılaşacağı Türkmenköy maçı için de görüş aldığımız teknik adam Salih Sakallı, sahalarında çıkacakları bu maç için şöyle konuştu:

“Türkmenköy karşılaşması oldukça zor bir maç ve zorlu geçeceği görüşündeyim. Geçen yıl Telsim Süper Lig’inden düşen ve iyi oyunculardan kurulu bir takım. Ligde şu ana kadar ilk üç haftaya bakacak olursak, Türkmenköy de bizimle ayni durumda ve 5 puanda. Amacımız kendi seyircimiz önünde iyi futbol oynayarak maçtan galip ayrılmak. Süper Lig’e yeniden yükselmek adına koyduğumuz hedef doğrultusunda bu maçtan alınacak 3 puan çok önemli ve değerli. Takım olarak galibiyete hedeflendik, inandık ve başarmak istiyoruz” diye ifade etti.

 

“‘HER ŞEY MUBAHTIR’ ZİHNİYETİNDE DEĞİLİZ”

 

Sakallı, son olarak liglerimizdeki mücadele ve adaletli kazanılan başarılar konusunda görüş ve isteklerini belirterek sözlerini şöyle noktaladı:
“Bizim için kazanmak adına ‘her şey mubahtır’ zihniyeti olmayacaktır. Bu zihniyet içerisinde değildik, bundan sonraki dönemlerde de asla olmayacağız. Tek isteğim, sahada koşan, mücadele eden ve terlerinin son damlasına kadar savaşıp hak eden bir takım hürriyetinde olmak. Böylelikle belirlediğimiz Telsim Süper Lig doğrultusundaki hedefimize takımımız hak ederek çıkmasıdır. Umarım ligin sonunda bu başarıyı yakalarız.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 920 defa okunmuştur