1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DOĞAN YILDIZLARI İLE: 3-1
Halil İbrahim bereketi

Halil İbrahim bereketi

Halil İbrahim bereketi Yüzyıllardır kullanılan bir deyimdir. Hz. İbrahim’den kalma bir söz Hz. İbrahim’in ön adı da Halil idi. Hz İbrahim misafir ağırlamayı seven ve misafirleri ile yiyip için birisi idi. Hz İbrahim’den kalma alışka

A+A-

Halil İbrahim bereketi

Yüzyıllardır kullanılan bir deyimdir.

Hz. İbrahim’den kalma bir söz

Hz. İbrahim’in ön adı da Halil idi.

Hz İbrahim misafir ağırlamayı seven ve misafirleri ile yiyip için birisi idi.

Hz İbrahim’den kalma alışkanlık olsa gerek bazı aileler çocuklarının adına da Halil İbrahim adını verirler. Evlerine bereket bolluk gelsin diye.

Belli ki ilerleyen haftalarda Halil İbrahim’de Göçmenköy’e bolluk ve bereket getirecek.

***

Göçmenköy’de takımına iki yıldan fazla bir zamandır top koşturmayan ama daha önceleri Türkiye’de profesyonel olarak top koşturan Hali İbrahim’i renklerine bağlamakla ne kadar doğru iş yaptığını bu karşılaşmada gösterdi.

Halil İbrahim oyuna girdikten sonra Göçmenköy forvet hattında hareket kazandırırken, Cihangir’in defans kurgusunda bulunan kaptan Kaan ve Nasuh’un çabuk adamlar karşısında çaresiz kalmalarını izledik.

Aslında kağıt üzerinde favori olarak gözüken Cihangir takımı 1-0 öne geçmesine rağmen, Göçmenköy’den Halil İbrahim’in oyuna girmesi ile hareketlenen forvet karşısında ve yılların eskitemediği golcü futbolcu Bülent Şahin’in mükemmel golünden sonra demoralize olup, oyundan düşmeleri ilk maçta üç puandan olmalarına neden oldu.

Göçmenköy takımı süper ligde oynadığı ilk maçtan üç puan çıkarmayı başarıp moralini artırırken, Cihangir’de ise kaybedilen üç puan morallerin bozulmasına neden oldu.

Aslında bilemiyorum tabii ki Cihangir futbolcusu Hüseyin Kızmazoğlu’nun maçın 25’inci dakikasında sakatlanıp çıkması takım üzerinde ne kadar handikap yarattı, anacak yerine giren Ersin’de bekleneni veremedi.

Hasan Yaşinses bu yıl iyi işler yapacağa benzer ama bazen öyle pozisyonlar vardır ki pas vermek yerine kendin kaleye kullanacaksın ki gol olur, kaleciden döner, direkten döner karambol olur ve arkadaşın da gol yapar. Yaşinses bu tip pozisyonlarda ısrarla pas vermek istedi başarısız da oldu.

Aslında yukarıda ki de kendine gösterdi ki, yine kaleye vurması gereken topu arkadaşına pas vermek istedi ama top gidip Göçmenköy futbolcusu Borga’ya çarpması golü getirdi.

***

Sezonun ilk maçı her iki takımda sezona tam anlamı ile daha hazır değil, tamamen denk güçlerin bir mücadelesi görüntüsü vardı. Her iki takım da üç – dört tane gol pozisyonundan yararlanamadı ama Göçmenköy 1-0 mağlup hem de 10 kişi oyundan düşmeden mücadele etti ve Halil İbrahim’in de oyuna girmesi takımı adına olumlu sinyaller verdi.

Bu karşılaşmada Halil İbrahim Göçmenköy’e galibiyet golünü atarken bereketi de beraberinde getirdi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 847 defa okunmuştur