1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Güneyden sonra Kıbrıs'ın kuzeyinde gösterimde
Güneyden sonra Kıbrıs'ın kuzeyinde gösterimde

Güneyden sonra Kıbrıs'ın kuzeyinde gösterimde

BİR YEŞİL HAT HİKAYESİ 30 Haziran tarihinden itibaren Ortaköy Lemar’da gösterime girecek.

A+A-

Panicos Chrysanthos tarafından yönetilen yeni film BİR YEŞİL HAT HİKAYESİ 30 Haziran tarihinden itibaren Ortaköy Lemar’da gösterime girecek.

Kısa bir süre önce ilk Ara Bölgede daha sonra Kıbrıs’ın güneydeki sinemalarda  gösterime giren film şimdi de 30 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında  Lemar Cineplex -Ortaköy’de izleyici ile buluşacak.

Film, Yunan ve Kıbrıs ortak yapımı bir proje olup, Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Avrupa fonu Eurimages, Yunan Film Merkezi, ERT, RIK ve Medya programı tarafından destekleniyor. Film, Lefkoşa’daki yeşil hat üzerinde, Alaminos, Sotira ve Pittokopo noktalarında çekildi.


Film neyi anlatıyor?

Bu bir ara bölge hikayesidir. Kypros, Lefkoşa’nın yeşil hattında görev yapmak üzere gönderilen ve karşı tarafın askerlerinden olan Murat’ın kendi evinde yaşadığını öğrenen bir Kıbrıslı Rum askerdir. Savaş ikisini de göç etmeye zorlamıştır – Kypros kuzeyden güneye, Murat ise güneyden kuzeye göç etmiştir. Murat izin gününde ziyaret ettiği köyünden dönerken Kypros’a evinden bir armağan getirir, bir aile fotoğrafı, bu kendi içindeki hayaletleri de uyandırmıştır. Fotoğrafta öldürülen babası ve sevdiği kız vardır. Murat ‘diğer tarafa’ gizli bir gezi gerçekleştirmelerini önerdiğinde ise, Kypros sonuçlarını düşünmeden bu teklifi kabul eder.


Kimler oynuyor?

Filmin ana karakterleri Michael Sophocles, Cihan Tarıman, Matthias Lier, Mary Moustakas, Andrea Tsouri, Theodore Michaelides, Barış Refikoğlu, Achilleas Grammatikopoulos, Gianna Lefkatas Dimitris Scraper, Erdoğan Kavaz, Andrea Argyrides utensils Polycarp ve Simo Tsiakkas gibi aktörler tarafından canlandırılıyor. Fotoğrafların Nicos Kavoukides’e, müziğin Michalis Christodoulides’e ait olduğu filmin montajını Kyros Papavasileiou, seslerini Constantinos Kittou, kostümlerini Kiki Miliou ve sanat yönetmenliğini Paris Manoli üstlendi.

Fragman

 

 

Bu haber toplam 4573 defa okunmuştur
Etiketler :