GÜÇ BİRLİĞİ

GÜÇ BİRLİĞİ

Sendikal Platform bugün platform dışındaki siyasi partiler, sendika ve sivil toplum örgütleri ile KTOEÖS Lokalinde toplantıya yaptı. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel Sendikal Platform, toplantıya katılan siyasi partiler ve örgütler adına açıklama yaptı A

A+A-

 

 

Sendikal Platform bugün platform dışındaki siyasi partiler, sendika ve sivil toplum örgütleri ile KTOEÖS Lokalinde toplantıya yaptı. KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, Sendikal Platform, toplantıya katılan siyasi partiler ve örgütler adına açıklama yaptı

 

Açıklamada şöyle denildi;

 

“Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası Salonunda Toplanan Sendikal Platform ve platformla birlikte mücadele vermekte kararlı siyasi parti, sendikalar ve sivil toplum örgütleri, Türkiye’deki AKP hükümetinin dayatmasıyla UBP Hükümeti tarafından uygulanmaya çalışılan Ekonomik pakete karşı nihai ortak mücadeleyi verme hususunda görüş birliğine vardı.

Sendikal Platform, siyasi parti, sendika ve Sivil toplum örgütleri UBP hükümetinin Bakanlar Kurulundan geçirip meclise havale ettiği Özelleştirme Yasa Tasarısı, Sosyal Sigortalar Değişiklik Yasa Tasarısı, Sosyal Güvenlik Değişiklik Yasa Tasarısı ile Kararnameler meclis gündeminden çekilinceye ve buna bağlı olarak ekonomik paket bütünlüklü olarak uygulamadan kaldırılıncaya kadar her türlü eylemi hayata geçirmeye karar verdi.

Bu bağlamda El-Sen ve Tel Sen her an süresiz grev uygulamasına başlayacaktır. Güç ve eylem birlikteliği içinde yer alan sendika parti ve Sivil toplum örgütleri yol haritasında saptanan her türlü eylemi uygulamaya karar vermiştir.

Güç ve eylem birlikteliği içinde yer alan ve mecliste temsil edilen siyasi partiler meclis içinde ve dışında her türlü eylem yapma kararlılığını ortaya koymuştur.

Güç ve eylem birlikteliği içinde yer alan tüm örgütler Kıbrıs Türk halkının bu onurlu var oluş mücadelesinde mücadeleye aktif olarak katılmaya çağırır.

 

Sendikal Platform

Kamu Sen  

CTP-BG

TDP           

BKP           

YKP

Lefke-Güzelyurt Böl. Narenciye Ürt. Brl.              

KTEZO                

KTMMOB   

Baraka 

Barikat

Tüm Örgütler (a)

KTOEÖS  Başkanı

Tahir Gökcebel”

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1530 defa okunmuştur