GREV 4. GÜNÜNDE

GREV 4. GÜNÜNDE

Dev - İş Genel Başkanı Mehmet Seyis ve Petrol - İş Başkanı Levent Sentan yaptıkları ortak açıklamada, K-Pet’te başlatılan süresiz grevin dördüncü gününe girdiği, hükümetin ise “sorumsuz tavrı”na devam ettiği ifade edildi. Ortak açıklama

A+A-

Dev - İş Genel Başkanı Mehmet Seyis ve Petrol - İş Başkanı Levent Sentan yaptıkları ortak açıklamada, K-Pet’te başlatılan süresiz grevin dördüncü gününe girdiği, hükümetin ise “sorumsuz tavrı”na devam ettiği ifade edildi.

Ortak açıklamanın tam metni şöyle;

“Kıbrıs Kıbrıs Türk Toplumuna ait varlıkların peşkeş çekilmesine karşı başlattığımız K-Pet’te devam eden süresiz grevimiz bugün 4. gününe girdi. Ne yazıktır ki bu kadar stratejik bir işyerinde yaşanan greve rağmen Hükümet’in sorumsuz tavrı da devam ediyor.

Çalışma Bakanı ise Dünya İşleri ile pek alakadar olmasa gerek bir türlü konuya eğilip iş barışı için uğraşamıyor. Diğer yandan Ekonomi Bakanı hala daha el altından yaptığı görüşmeleri ve kimlerle görüştüğünü kamuoyuna da şeffaf bir şekilde açıklamak yerine hala daha bazı Benzinciler birliği yöneticileri ve K-Pet’in rakibi olan işletme ile sanki da ortak imiş gibi el ele vermiş grev kırdırmaya çalışırken halkın malına bile bile zarar vermeye devam ediyor.

Çalışanların bu onurlu duruşuna destek vermek yerine yalan yanlış bilgilerle çalışanlara saldırmayı parti görevi sayan Benzinciler birliği yöneticileri de Ekonomi Bakanının ağzı ile “Grev kalksın da bakanla görüşün” diyorlar. Federasyonumuz DEV-İŞ ve sendikamız Petrol-İş’in hiç kimse ile görüşmekten imtina etmesi mümkün değil ve kompleks yapma lüksüne de sahip olmadığımızı biliyoruz.

Bizler açısından, yetkililerin talibi yok diye ima ettikleri İnkişaf Sandığı hisselerinin satışının gündemlerinde olmadığını açıklamaları bile grevimizi askıya almamız için yeterli bir nedendir. Bu çerçevede bizlere grevi kaldırın diye saldıranların, hükümete yönelip “daha net konuşun” demeleri yerinde olacaktır. K-Pet ile ilgili yaşatılan belirsizliği ortadan kaldırılması sorunun çözümüne katkı sağlayacaktır ve bunu ancak hükümet yapabilir.”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1043 defa okunmuştur