1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'HAZIR' DEĞİL 'HASIR' DEĞERLİ…
GÖNYELİ’DE ATICILIK GURURU

GÖNYELİ’DE 'ATICILIK GURURU'

Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulübü, geçtiğimiz gün Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’yi ziyaret etti. Başkan Benli, ziyaretten duyduğu gururu, “Gönyeli halkı adına büyük ve onurlu bir gün yaşıyorum” sözleri ile özetledi. 80 milyon nü

A+A-

 

 

Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulübü, geçtiğimiz gün Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’yi ziyaret etti. Başkan Benli, ziyaretten duyduğu gururu, “Gönyeli halkı adına büyük ve onurlu bir gün yaşıyorum” sözleri ile özetledi.

80 milyon nüfuslu Türkiye içerisinde, Gönyelili atıcıların zirveyi parsellemesinin küçümsenemeyecek derecede önemli bir olay olduğunu atıfta bulunan Benli, “Bu onuru kent insanımızla ve Türk halkıyla paylaşmak istediğimiz için bu sporcularla bir aradayız. Gönyeli çeşitli spor aktivitelerinin yoğun olarak yapıldığı ve bu aktivitelerde başarıdan başarıya koşan bir kent. Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü ise bu kent sporunun ayılmaz bir parçası” ifadesini kullandı.

Benli, Türkiye milli takımına girmeyi başaran Ali Çeler, Ali Somuncu ve Barış Ercantan’ı tek tek tebrik etti.

Benli şöyle devam etti:

“Ülkemiz dünyada çeşitli spor ambargoları altındayken, bu olumsuz koşullarda hazırlanıp, Türkiye ölçeğinde başarı elde ederek Dünya şampiyonasına katılacak olmak beni duygulandıran bir başarıdır.

Bu takdir edilmesi gereken bir başarıdır. Gönyeli bu arkadaşlarımız tarafından onurlandırılmıştır. Emeği geçen herkesi kutluyorum.”

 

HEM HEDİYE, HEM MÜJDE…

Gönyeli Belediyesi adına, başkan Ahmet Benli sporculara “destek olmak” adına Cumhuriyet Altını hediye etti.

Benli, sporculara bir müjde vererek şu projesini açıkladı:

“Yakında Gönyeli Belediye Meclisi’ne bir karar tasarısı sunacağım, o da şu olacak; dünyasal ölçekte bu başarıları gösteren insanların isminin kalıcılaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Gerek Avrupa ölçeğinde, gerek dünya ölçeğinde başarılı olan insanlarımızın isminin ölümsüzleştirilmesi gerektiği kanaatindeyim. Gönyeli’nin sokak ve caddelerine, bu çapta spora hizmet etmiş sporcularımızın isminin verilmesi sürpriz olmaz. Bu vefayı göstermek zorunda olduğumuzu düşünüyorum.”

 

İŞTE BAŞARILAR

Türkiye Genç Skeet Kategorisi’nde Ali Çeler birinci gelirken, Ali Somuncu ikinci olmayı başardı ve zirveyi Gönyelili atıcılar parsellemiş oldu.

Her iki isim de Türkiye Milli Takımı’na seçildi ve Avrupa şampiyonasına katıldı. Şimdi de Sırbistan’da yapılacak Dünya Kupası’na katılmaya hazırlanıyorlar.

Ayni yarışmada Kaan Dayı 4’üncü ve Salahi Zaimoğlu 5’inci gelmişti.

(ilk 6’nın 5i Gönyeli’den - Türkiye Genç Skeet Kategorisi)

Barış Ercantan ise zıpkınla balık avlama yarışında, İzmir’de Türkiye su altı sporları federasyonunun düzenlediği yarışmada 2’nci geldi ve Portekiz’deki yapılacak olan Avrupa Şampiyonası için milli takıma seçildi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur