GÖNÜLLÜ OL! FARK YARAT

'GÖNÜLLÜ OL! FARK YARAT'

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu, Lefkoşa Selimiye Meydanı’nda cumartesi günü çocuk şenliği düzenliyor.

A+A-

 

 

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Çocuk Esirgeme Kurumu (KTÇEK), AB Bilgi Merkezi işbirliğiyle, Lefkoşa Selimiye Meydanı’nda “Gönüllülük” olgusuna dikkat çekmek ve bu konuda farkındalığı artırmak üzere cumartesi günü “Gönüllü Ol! Fark Yarat” adlı çocuk şenliği düzenliyor.

 

Kurumdan yapılan açıklamaya göre, şenlikte müzik ve drama grupları, çocuk korolarının performanslarının yanı sıra çocuklar için özel oyunlar, yarışmalar, animasyonlar da yer alacak. Şenlikte ayrıca bir kermes de düzenlenecek.

 

Gün boyunca sürecek çocuk şenliğinde tanınmış müzik grupları konserler verecek, çocuklardan kurulu dans, müzik, tiyatro grupları gösteriler sergileyecek. Meydanda kurulacak oyun alanında animatörler eşliğinde çocuklar için çeşitli yarışmalar ve oyunlar düzenlenecek. Şenlikte ayrıca bir de kermes yer alacak. Gün boyunca açık olacak kermese sivil toplum örgütleri, çocuk gelişimi, çocuk-aile iletişimi üzerine uzmanlar, eğitim kurumları, Kıbrıs el sanatları üreticileri de katılacak.

 

Şenlikte yer alacak kermese katılacak sivil toplum örgütlerinden Kıbrıs Türk Diyabet Derneği de gün boyunca çocuklara ücretsiz şeker taraması yapacak.

 

Şenliğe aile ve çocuk iletişimi üzerine uzmanlar da katılacak.

 

Bir diğer etkinlik ise “Hayallerini Resmet” etkinliği. Bu etkinlikte çocuklar çok büyük bir kumaşa birlikte hayallerini resmedecekler.

 

Şenlik kapsamında ailelerin çocukları ile birlikte katılabilecekleri pek çok yarışma da düzenlenecek.

 

KTÇEK Genel Başkanı Ayşe Coşar, şenlikle ilgili şunları kaydetti:

 

“KTÇEK olarak uzun bir zamandır hem kurumumuzun yaptığı faaliyetleri tanıtabilmek, hem de gönüllü çalışmalar hakkında farkındalık yaratabilmek için bir etkinlik düzenlemek arzusundaydık. Bilindiği üzere Avrupa Birliği de 2011 yılını ‘Gönüllülük’ temasına ayırdı. Bu ortak noktadan hareketle hazırladığımız projeyi AB Bilgi Merkezi’ne sunduk ve olumlu yanıt aldık, büyük destek verdiler bize. Hemen çalışmalarımıza başladık, son iki aydır durmaksızın bu şenlik için çalışıyoruz. Şenliğimizin üç ana hedefi var: Bunlardan ilki hiçbir karşılık beklemeksizin, toplumun dezavantajlı kesimleri için yardım faaliyetlerinde bulunan gönüllülerimizin çalışmalarına dolayısıyla ‘Gönüllülük’ olgusuna dikkat çekmek; ikincisi KTÇEK’in de çalışma alanına giren ihtiyaçlı çocuklarımıza dikkat çekmek ve halkımızı çocuklarımızın mutluluğuna katkı koymaya çağırmak; üçüncüsü de çocuklarımıza unutamayacakları bir gün yaşatmak. Bu anlamda tüm duyarlı vatandaşlarımızı bu güzel amaca katkı koymak üzere şenliğimize bekliyoruz. Halkımızla, çocuklarımızla birlikte hem çok eğleneceğiz, hem de çok önemli bir sosyal sorumluluğu birlikte yerine getireceğiz.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1317 defa okunmuştur