Goller geç geliyor…

Goller geç geliyor…

Telsim Süper Ligi’nin ikinci haftasında, Yenicami ile Düzkaya karşı karşıya gelirken, maçın favorisi olan Yenicami ikinci yarıda bulduğu gollerle 3-0 kazanmasını bildi. Düzkaya, karşılaşmaya gücünü bilerek çıkarken, Yenicami forvet oyuncularını ada

A+A-

Telsim Süper Ligi’nin ikinci haftasında, Yenicami ile Düzkaya karşı karşıya gelirken, maçın favorisi olan Yenicami ikinci yarıda bulduğu gollerle 3-0 kazanmasını bildi.

Düzkaya, karşılaşmaya gücünü bilerek çıkarken, Yenicami forvet oyuncularını adam adama oynatarak durdurabileceğinin bilinci içerisinde oynamaya çalıştı.

Volkan, İbrahim Çıdamlı ile, Türkay, Massa ile, İbrahim Öneral, Musa ile ve İbrahim Eker, Hüseyin Kayalar ile adam adama oynarken, Hüseyin Şevki de son adam olarak karşılayıcı konumda görevlerini 63 dakika yaptılar.

63’üncü dakikada Massa, Türkay’dan uzaklaşıp kendini unutturunca, arkadan gelip İbrahim Çıdamlı’nın mükemmel ara pasında tek bir şey vardı gol yapmak o da gol yaptı.

Bu dakikadan donra Düzkaya biraz açılınca arka arkaya goller geldi ve oyundan koptu.

90+’da Yenicami bulduğu net pozisyonları değerlendirebilse karşılaşma 5 veya 6-0 biterdi.

Düzkaya’da geçen haftadan kırmızı kartlı olan yabancı statüsündeki Mustafa cezalı olması, dünkü karşılaşmanın henüz ikinci dakikasında diğer yabancı statülü oyuncusu Mustafa Ilıkbora sakatlanınca ve üçüncü yabancı oyuncusu Ahmet de orta alanda hiç katkı yapmayınca mağlubiyet kaçınılmazdı. Öylede oldu.

Yenicami, geçtiğimiz hafta olduğu gibi, yine golü geç buldu. Ama buldu mu da arkasını getirmesini bildi.

Yenicami takımında İbrahim Çıdamlı’ya ve Erdinç Börekçi’ye Sedat ayak uydurabilse durum belki de daha farklı olacaktı.

İbrahim Çıdamlı ve Erdinç topu derinlemesine oynamaya çalışırken, Sedat aldığı topları hep saha-sola ve geriye doğru kullanması belki de Yenicami’nin golü de geç bulmasına sebep oldu.

Sedat iyi topçu mu iyi topçu, ayağa iyi pas yapan, topu iyi saklayan bir futbolcu, fakat yukarıda da dediğim gibi sağa - sola oynayacağına ileriye topu gönderebilse oyunda farklı olurdu.

İki haftadır gol bulmakta geciken Yenicami, ilerleyen haftalarda daha güçlü ekipler karşısında, hele hele kalesinde erken gol veya goller görmesi durumunda da durum böyle olmaz.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 844 defa okunmuştur