1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yüzyılımızın 1 numaralı sorunu ve çim sahalar...
GOL ATABİLECEKLER Mİ?

GOL ATABİLECEKLER Mİ?

Telsim Birinci Ligi’nde ilk iki haftada gol atmayı başaramayan iki takım Serdarlı ile Mormenekşe, bugün Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda karşı karşıya geliyor. Her iki takım da gol atamama şanssızlığını kırmak ve bu maçtan puan veya puanlar çıkar

A+A-

 

 

Telsim Birinci Ligi’nde ilk iki haftada gol atmayı başaramayan iki takım Serdarlı ile Mormenekşe, bugün Serdarlı 14 Ağustos Stadı’nda karşı karşıya geliyor. Her iki takım da gol atamama şanssızlığını kırmak ve bu maçtan puan veya puanlar çıkarmayı hedefliyor. Serdarlı kendi sahasında galip gelmek isterken, Mormenekşe de zorlu deplasmandan puanla dönmeyi amaçlıyor.

 

ÖZÇALIŞKAN: “KENDİ YERİMİZDE KAZANMAK İSTİYORUZ”

Serdarlı Antrenörü Ali Özçalışkan, Mormenekşe maçının önemine dikkat çekerek, “Zor maç ancak kendi sahamızda kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz haftaki Türkmenköy maçında pozisyon üretmelerine ve gole yaklaşmalarına karşın ulaşamadıklarını belirten Özçalışkan, bugünkü maça iyi hazırlandıklarını, taraftarlarının da desteğiyle maçı kazanmak istediklerini vurguladı. Türkmenköy maçında Serdar’ın hasta olmasına karşın forma giydiğini ve gol pozisyonu da bulduğunu hatırlatan Özçalışkan, takımın gol pozisyonu bulmada problemi olmadığının altını çizdi. Motivasyon konusunda da sıkıntıları olmadığına işaret eden Özçalışkan, güzel bir maç olacağına inandığını kaydetti. Serdarlı’da cezalı oyuncu bulunmazken, Mete’nin hafif bir sakatlığı bulunuyor. İlk maçta BÜY’e 1-0 yenilen kırmızı-beyazlılar, geçen haftaki ikinci maçta ise Türkmenköy’le golsüz berabere kalmışlardı.

 

ŞERİFOĞLU: “ MORALİMİZİ YÜKSEK TUTUYORUZ”

Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu ise özellikle Görneç maçında çok pozisyon bulduklarını, ancak şanssızlık ve son vuruşlardaki beceriksizlikten dolayı gole ulaşamadıklarını belirtti. Direkten dönen topların olduğu pozisyonlar da yaşadıklarını ve iki maçta en az on gol pozisyonları bulunduğunu söyleyen Şerifoğlu, buna karşılık takımın moralini yüksek tutma gayretinde olduklarını, bunu yaparak da hedefleri olan gollere ve puanlara ulaşacaklarını vurguladı. İyi bir takım olduklarını ve iyi mücadele ettiklerini kaydeden Şerifoğlu, amaçlarının üç puanla tanışmak olduğunu belirtti. Serdarlı maçının da ilk maç gibi yine zorlu geçeceğini bildiklerini ifade eden Şerifoğlu, puan kaybı yaşamak istemediklerinin altını çizdi. Takımda tecrübeli Mustafa Biran’ın sakatlığı hala sürüyor. Hafta başında Mağusa Yaşam Hastanesi’nde tedavi gören Vural’ın ise oynama durumunun maç saatinde belli olacağı öğrenildi. Asker futbolcularla ilgili de sıkıntı yaşayan kırmızı-yeşillilerde cezalı oyuncu bulunmuyor. Mormenekşe ilk haftada Türkmenköy, geçen hafta da Görneç’le golsüz berabere kalmıştı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 822 defa okunmuştur