1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Tante Rosa’nın 'özgürlük' formülü: Korkusuzca soyunabilmek!
GÖÇMENKÖY’E CEZA YAĞDI

GÖÇMENKÖY’E CEZA YAĞDI

Göçmenköy ile Lefke arasında oynanan maçın son dakikasında hakemin verdiği golden sonra sahaya giren yönetici Hayati Öztunç’a 35 gün hak mahrumiyeti, masör Kemal Özekmekçi’ye ve ilk yardım görevlisi Reşat İnalöz’e 3’er, Teknik Dire

A+A-

 

 

Göçmenköy ile Lefke arasında oynanan maçın son dakikasında hakemin verdiği golden sonra sahaya giren yönetici Hayati Öztunç’a 35 gün hak mahrumiyeti, masör Kemal Özekmekçi’ye ve ilk yardım görevlisi Reşat İnalöz’e 3’er, Teknik Direktör Hüseyin Cantürk’e  ihraç kararından sonra sportmenliğe aykırı söz veya davranış nedeni ile 2 maç ceza verildi. Kötü tezahürat nedeni ile Göçmenköy kulübüne 2 asgari ücret para cezası verilmesi kararlaştırıldı

 

Disiplin Kurulu MTG – DTB maçında rakip takım futbolcularına yönelik çirkin ve kötü tezahüratları nedeni ile MTG’ye 2 asgari ücret para cezası verdi. Maç sonrasında Doğan Türk Birliği futbolcusu Ceyhun Eriş’e gerçekleşen saldırı ile ilgili bir karar alınmaması dikkat çekti

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu geçtiğimiz akşam saha komiseri, gözlemci ve hakem raporları doğrultusunda kurula intikal eden maçları görüştü.

Olaylı Mağusa Türk Gücü – Doğan Türk Birliği maçında Mağusa Türk Gücü taraftarlarının rakip takım futbolcularına yönelik çirkin ve kötü tezahüratlarından dolayı bu kulübe 2 asgari ücret para cezası verilmesi kararlaştırıldı.

 

Hakeme tükürmeye 35 gün

Göçmenköy stadında oynanan Göçmenköy - Lefke "A" takımlar maçının 90’ıncı dakikasında, hakemin vermiş olduğu gol kararından sonra sahaya girmek suretiyle şiddetli ve yoğun itirazlarda bulunarak hakeme tüküren ve kişilik haklarına saldırıda bulunan Göçmenköy yöneticisi Hayati Öztunç'a 35 gün hak mahrumiyeti cezası verilmesi kararlaştırıldı.
Maçın hakemine ve yoğun itirazda bulunarak hakaret eden Göçmenköy İYSK masörü Kemal Özekmekçi’ye 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası, şiddetli ve yoğun itirazlarda bulunarak hakeme tüküren Göçmenköy ilk yardım görevlisi Reşat İnalöz'e 3 resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı cezası verilmesine karar verildi.
Göçmenköy Teknik Direktörü, Hüseyin Cantürk’e ihraç kararından sonra sportmenliğe aykırı söz veya davranış nedeni ile 2 maç ceza verildi.

Aynı maçta taraftarlarının maçın hakemine ve KTFF’ye yönelik çirkin ve kötü tezahüratlarda bulunması nedeni ile Göçmenköy Spor Kulübü’ne 2 asgari ücret para cezası verildi.

 

Hakeme ve federasyona küfür 4 maç ceza getirdi

Yakup Özorun stadında oynanan Bostancı Bağcıl - Çetinkaya Telsim Süper Lig U19 müsabakasında karşı takım antrenörüne küfür ettiğinden dolayı oyundan ihraç edilen Bostancı Bağcıl futbolcusu Emrah Kürt'e ihraç edildikten sonra, hakeme ve KTFF'ye yönelik ağır hakaret ve küfür içeren sözleri de dikkate alınarak, 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verildi.

 

Olaylı maça yarımşar asgari ücret ceza

Attila Topaloğlu stadında oynanan Vadili -Turunçlu Ulukışla arasında oynanan 2.lig Doğu Grubu “A” takımlar müsabakasından sonra her iki takım taraftarlarının çıkardıkları saha olaylarından dolayı her iki kulübe de, ½ asgari ücret para cezası verilmesine karar verildi.

Dr.Ali Özsoy stadında oynanan Ağırda -Girne Halk Evi Telsim 2.lig Batı “A” takımlar müsabakası sonrasında maçın hakemine ve KTFF’ye yönelik ağır hakaret ve küfürlerde bulunan Ağırdağ futbolcusu Ahmet Duyar’a 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine karar verildi.

 

Sarı kart cezalıları: Yunus Emre İleli (TOL), Serkan Tekin (Mutluyaka), Ali Gürtaç (Vadili), Ertan Denizer (Girne Halk Evi)

 

Kırmızı Kart

3 maç: Recep Kara (B.Bağcıl), Salih Küçükoğlu (Serdarlı), Ömer Önder Özkan (Değirmenlik), Serdar Hergüner (Karşıyaka)

2 maç: Hüseyin Dodak (Karşıyaka)

1 maç: Emin Akartaş (B.Bağcıl), İbrahim Can Ateş (Tatlısu), Uğur Demirci (Lefke), Emrah Şanlıkaya, Eser Kan (Esentepe), Mustafa Alp, Kemal Saydağ (Mormenekşe), Eren Can Aslan (Binatlı), Mustafa Taşçıoğlu (Mutlayaka), Kerem Sönmez (Dipkarpaz), Yaşar Doğu (Akıncılar), Recep Murat Piro (Ağırdağ), Muhammet Kamil Aparı (Yalova)

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur