GÖÇMEN’DE GÖZLER LEFKE MAÇINDA

GÖÇMEN’DE GÖZLER LEFKE MAÇINDA

Ligin ilk maçında Cihangir’i mağlup ettikten sonra diğer üç haftada puana hasret kalan Göçmenköy, gözünü Lefke maçına çevirdi. Bu yıl ilk kez en üst ligde oynayan ve bu ligde kalıcı olmak isteyen Göçmenler, Lefke maçı hazırlıkları çerçevesinde dün s

A+A-

 

 

Ligin ilk maçında Cihangir’i mağlup ettikten sonra diğer üç haftada puana hasret kalan Göçmenköy, gözünü Lefke maçına çevirdi. Bu yıl ilk kez en üst ligde oynayan ve bu ligde kalıcı olmak isteyen Göçmenler, Lefke maçı hazırlıkları çerçevesinde dün son antrenmanını kendi sahasına gerçekleştirdi. Taktik ağırlıklı bir çalışma yapan Göçmenköy’de futbolcuların özellikle çift kale maç provasında istekli oluşu dikkat çekti. Takımın son antrenmanını kulüp başkanı Ramadan Ulupınar da takip etti.

Lefke maçı öncesinde Göçmenköy’de tek eksik orta sahada oynadığı iyi futbol ile takımının geçtiğimiz yıl Süper Lig’e çıkmasında katkısı olan Tonguz. Dünkü çalışmayı düz koşu yaparak geçiren futbolcunun Lefke maçında oynamasının şüpheli olduğu belirtiliyor.

 

ULUPINAR: “NİHAYET CEZAMIZ BİTTİ”

Geçtiğimiz sezondan aldıkları ceza nedeni ile ilk iki maçını Çatalköy Nihat Bağcıer Stadı’nda oynayan Göçmenköy’de başkan Ramadan Ulupınar sözlerine “Nihayet cezamız bitti” diyerek başladı. Ulupınar, “Artık sahamızda oynamaya başlıyoruz. İlk hafta ligin açılışında iyi bir galibiyet aldık. Geride kalan üç haftada başa oynayan takımlarla mücadele ettik. Bu hafta Lefke ile sahamızda bir maç yapıyoruz. Gönül ister ki bu maçı galip tamamlayalım” şeklinde konuştu.

İki sezon üst üste elde ettiği başarılar ile Süper Lig’e çıkan Göçmenköy, özellikle kendi evinde oynadığı maçları kolay kolay kaybetmiyor. Bunun sorulması üzerine başkan Ulupınar, “Evimizde kaybetmeyeceğiz diye bir şey yok. Süper Lig, üst düzey takımların olduğu bir lig. Biz de bunların arasında kalıcı olmak istiyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz” diye konuştu. Takımın iki yıl üst üste lig çıkmasında eski Başkan Ersan Karataş ve yönetiminin katkısının büyük olduğunu belirten Ulupınar, “Sezon başında belirttiğimiz gibi hedefimiz ligde tutunabilmek. Kulübümüzün tadilatı, tamiratları yapılıyor. Sadece futbol açısından değil ileriye bir şeyler bırakabilmek için çalışıyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur