GİRNEDE SINIR KRİZİ

GİRNE'DE 'SINIR' KRİZİ

YENİDÜZEN’in bugün sürmanşetten verdiği haberde, Girne ve Çatalköy Belediyelerinin arasında yaşanan “Hudut bilmecesi”ne yer verildi. Girne ile Çatalköy Belediyeleri arasındaki hudut, dönemin Bakanlar Kurulları tarafından 1986, 2008 ve 2

A+A-

 

 

YENİDÜZEN’in bugün sürmanşetten verdiği haberde, Girne ve Çatalköy Belediyelerinin arasında yaşanan “Hudut bilmecesi”ne yer verildi.

 

Girne ile Çatalköy Belediyeleri arasındaki hudut, dönemin Bakanlar Kurulları tarafından 1986, 2008 ve 2011 yıllarında üç kez değişti. Günün sonunda vatandaş mağdur oldu

 

Ozanköy ile Beylerbeyi köylerinde yaşayan halk daha önce bağlı oldukları Girne Belediyesi’nden Çatalköy Belediyesi’ne devredildi. Bazı hanelerde iki su sayacı olurken vatandaş faturasını hangi belediyeye yatıracağını merak ediyor.

 

Girne Belediyesi 2008 yılında kendisine bağlanan Ozanköy ve Beylerbeyi köylerine asfalt, su, temizlik ve aydınlatma hizmetleri doğrultusunda yatırım yaptı. Bu köylerin Çatalköy Belediyesi’ne verilmesinin ardından konuyu Yüksek İdare Mahkemesi’ne taşıdı.

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur