1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. HAMİLİNE ÇEK KALKIYOR
GG’nin ‘Coşkusu’, Binatlı’nın ‘Çöküşü’

GG’nin ‘Coşkusu’, Binatlı’nın ‘Çöküşü’

Telsim 1’nci lig’inin iki köklü ekibi Binatlı ve Gençlik Gücü dün Güzelyurt’ta kozlarını paylaştı diyecem ama Gençlik Gücüne “haksızlık” Binatlı’ya ise “kıyak” geçmiş olacak. “Heyyy gidi Binatlı Hey..!

A+A-

Telsim 1’nci lig’inin iki köklü ekibi Binatlı ve Gençlik Gücü dün Güzelyurt’ta kozlarını paylaştı diyecem ama Gençlik Gücüne “haksızlık” Binatlı’ya ise “kıyak” geçmiş olacak. “Heyyy gidi Binatlı Hey..! “ ne durumlarda son yıllarda şu Batı’nın her zaman korkulu rüyası olan, her zaman mutlak bir hedefi, sistemi ve oyun kurgusu olan takım.

Resmen bitmiş durumda.Seyircisini kaybetmiş, takım olma bütünlüğünden uzak sadece sahaya çıkan, top oynamaya çalışan küçük çocukların mahalle, sokak aralarında topun peşinde koşan ve ne yaptığını bilmeyen 11 tane genç çocuk..

Yazık çok yazık…, bölge futbolu adına üzücü gerçektende. Şuanda Binatlı’nın şu pozisyonu lige havlu atacak ve Telsim 1’nci Lig seviyesi ve standardından uzak bir kadro idari yapısında. İşi çok zor.

Allah yardımcıları olsun diyerek konuyu maçta gol olup yağan, takım gibi takım olarak, hedefler doğrultusunda harika oyunu ile hak edipte kazanan Gençlik Gücü’ne getirelim.

G.G ilk devrenin başlarında oyunu orta sahada kabullenerek, Binatlı’nın üzerine pek gitmedi. Pas alışverişleri ağırlıklı orta alanda kontrollü mücadelesini sürdürerek Binatlı orta sahasını ve Defansını oldukça yordu, yıprattı.

Maçın ilk yarım saatlik bölümünden sonra GG yavaş yavaş ipleri eline alarak top ve oyun kontrolünü ele geçirerek daha ciddi ataklar yapmaya başladı. GG her iki kanat oyuncularını kullanarak soldan Ekrem, sağdan M.Özkan ile forvet oyuncular Hüseyin Küsmeci ve Özgür’e top taşımaya başladı.

Bu oyun anlayışı ile saldıran GG, ilk devrenin bitimine dakikalar kala gol olup yağdı maçta, ilk gol perdesini günün en başarılı ismi ve 1 Asist, 3 golle hat-trick yaparak yıldızlaşan Özgürle açtı.

İlk devre bu skorla tamamlandıktan sonra GG ikinci yarıya bıraktığı yerden devam ederek hemen ikinci yarının ilk dakikaları oynanırken yine Özgür ile maçta skoru 2-0’a getirdi. Bu dakikadan sonra maçın başından beri sahada adeta çırpınan Binatlı’nın deneyimsiz, tecrübesiz 11 oyuncusunun iyice moral-motivasyonunu kaybetti.

Oyun kurgusu ve sistemi belli olmayan bir dizilişte Binatlı oyuncuları iyice dağıldı ve arka arkaya artık goller gelmeye başladı. Takımın en kötü bölgesi olan defans bloğundaki oyuncular Hüseyin Küsbeci, Adil ve Özgür’ü durduramadı.

Sahada koşmak mücadele etmekten, yürüme konumuna geçen Binatlı orta alan ve defans oyuncuları adeta GG bozgununa uğrayarak “ Dk.70 Bitalı BİTMİŞ”  skor son 20 dakika kala 6-0 oldu.

Perdeyi açan günün ve maçın adamı Özgür, Binatlı defansı içerisinde kaleye arkası dönük topuk vuruşu ile laubali bir şekilde de gol atarak maçtaki gol perdesini kapatan adam oldu.

GG iyi yolda. İyi kadro kurmuş bu yıl. Belli ki Necati Hoca ve yönetim hedeflerini belirleyerek yola çıkmış.

Takım olarak koşan, mücadele eden, ayağa pas yapan, yardımlaşan, göze seyri güzel tempolu oyun anlayışı ile hücumu düşünen, gol arayan ve kazanmayı arzulayan hırslı bir takım oluşturmuş.

Belki şuanda erken bazı yorumlar için ama, GG koyduğu hedeflere, yani Telsim Süper Lig’ine sezon sonunda yeniden merhaba diyebilmek, bu hasrete son vermeye an yakın ve en güçlü adayların başında.

Peki Binatlı mı ?? Binatlı’nın gerçekten böylesine tecrübesiz, teknik kapasiteleri düşük, genç oyuncularla işi bu lig’de çok zor. Görünen o ki mücadelesi yine geçen yıl olduğu gibi Telsim 1’nci Lig’de “TUTUNABİLMEK” olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur