Gezici hükümet!

Gezici hükümet!

Rum Bakanlar Kurulu, geçtiğimiz aylarda aldığı bir kararla, bakan, milletvekili ve bürokratların yurt dışı ziyaretlerini kendi ceplerinden ödeme yönünde karar üretti. Güney’deki ekonomik kriz nedeniyle Rum Hükümeti, Ekonomik Paketleri ardı ardına h

A+A-

 

Rum Bakanlar Kurulu, geçtiğimiz aylarda aldığı bir kararla, bakan, milletvekili ve bürokratların yurt dışı ziyaretlerini kendi ceplerinden ödeme yönünde karar üretti.

Güney’deki ekonomik kriz nedeniyle Rum Hükümeti, Ekonomik Paketleri ardı ardına hayata geçirirken, UBP Hükümeti, yaptığı şuursuzca harcamaların yanına bir de her gün bir bakanını “gezmelere” gönderiyor.

Geçtiğimiz gün Çalışma Bakanı Şerife Ünverdi, Danimarka’ya uçtu… Bir süre KKTC sınırlarında kurum kurum gezen, poz veren Ünverdi, geçtiğimiz gün Danimarka’da çalışma hayatını incelemiş.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun da İzmir’e uçtu. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda KKTC’yi temsil edecekmiş.

Sadece bakan gitse neyse diyelim yanında da bir ordu insan götürülüyor.

Son birkaç aya bakıldığında herhalde yurt dışı temasında bulunmayan bakan yoktur. Herkes bir yerlerde ya temsil ediyor ya da inceleme yapıyor.

Memleketin halince ise bir arpa boyu yol kat edilmiyor.

 


Emirkanı’dan ses yok!..

Kamu Hizmeti Komisyonu Sınav Müdürü Emir Emirkanı, hakkında çıkan iddialara sessiz kaldı.

Emirkanı ve bir öğretmene ait olduğu iddia edilen ses kaydı, dün tüm gün konuşuldu. Ancak Emirkanı, iddiaları reddetmedi, kabullenmedi. Sessizliğini korudu, kamuoyuna bir açıklamada bulunmadı…

Hakkında birçok iddia ortaya atılan ve çok önemli bir görevde bulunan Emirkanı’nın sessizliğini ne kadar sürdüreceği merak ediliyor.

 


Aslanbaba DGP’ye mi?

Bir iddia siyasi kulisleri hareketlendirdi. Şu sıralar UBP’ye kafa tutan UBP’li milletvekili Ejder Aslanbaba’nın, isteklerinin yerine gelmemesi halinde UBP’den ayrılıp DGP’ye geçeceği konuşuluyor.

Bu iddialara Kıbrıs Postası’nda yanıt veren DGP Genel Koordinatörü Vardan, Aslanbaba ile bu yönde görüşmeleri olmadığını belirterek, partiye katılma talebi gelmesi halinde parti organlarının değerlendirmesine göre karar verileceğini söyledi.

Vardan, Aslanbaba’ya bu açıklamasıyla açık kapı bırakırken, DP’den sonra UBP’ye sığınan Aslanbaba’nın şimdi sığınacağı liman DGP mi olacak hep birlikte göreceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1223 defa okunmuştur