1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. GAÜ’den mavi diploma müjdesi
GAÜ’den mavi diploma müjdesi

GAÜ’den mavi diploma müjdesi

Girne Amerikan Üniversitesi'nin; yüksek eğitim sürecini tamamlamış olan tüm öğrencilerine, 'Mavi Diploma' verebilmesine yönelik olan çalışmalarda sona yaklaşıldığı ifade edildi.

A+A-

Girne Amerikan Üniversitesi'nin; yüksek eğitim sürecini tamamlamış olan tüm öğrencilerine, Avrupa Birliği tarafından tanınan yetki çerçevesinde,  'Mavi Diploma' verebilmesine yönelik olan çalışmalarda sona yaklaşıldığı ifade edildi.

'MAVİ DİPLOMA' Nedir?

“Mavi Diploma; Avrupa Birliği'nin ilgili ‘Eğitim Komisyonu Kararları’ doğrultusunda da onayı gerçekleşmiş,  uluslararası dilde (İngilizce)  yazılmış belgesi olarak kabul ediliyor. Böylelik ile; lisans ya da yüksek lisans eğitimi, kararın geçerli olduğu tüm ülkelerde onanmış hale geliyor. Bir başka deyiş ile; Lisans veya yüksek lisans diplomasını, uluslararası geçerlilikte de hakim kılıyor.”

“Hiçbir sorunsal sürecin yaşanmaması için çalışıyoruz”

Konu ile ilgili, değerlendirmede bulunan Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar; “Mavi diploma şartlarını oluşturmaya ve halihazırda eğitimine devam eden veya eğitimini tamamlayarak, 'GAÜ Diploması' almaya hak kazanan tüm mezunlarının statüsünü, daha da üst seviyeye taşımalarında olumlu geri dönüşler ile sona yaklaştık. Bu; statüden yararlanabilecek öğrencilerimizin gerek lisans, gerekse yüksek lisans eğitimlerinden sonra, daha ayrıcalıklı yatay geçişlere yönelik  kabule ve hiç bir sorunsal sürece dahil olmayacaklarını da ortaya koyuyor." dedi.

Bu haber toplam 6126 defa okunmuştur
Etiketler : ,