Futbol takım oyunudur

Futbol takım oyunudur

Futbol takım oyunudur. Eğer dişlilerden biri eksik olursa, takım tökezler ve teklemeye başlar. Dün, Yenicami sahaya iki önemli eksikle çıktı. Bir tanesi son günlerin flaş oyuncusu İbrahim, bir diğeri de Sedat. İbrahim cezalı olduğu için, Sedat da sakat o

A+A-

 

 

Futbol takım oyunudur. Eğer dişlilerden biri eksik olursa, takım tökezler ve teklemeye başlar. Dün, Yenicami sahaya iki önemli eksikle çıktı. Bir tanesi son günlerin flaş oyuncusu İbrahim, bir diğeri de Sedat.

İbrahim cezalı olduğu için, Sedat da sakat olduğu için ilk on birde yerlerini alamadılar. Ancak, Sedat, yedekler arasında oturuyordu. Önümüzdeki hafta yapılacak DTB maçı için riske atılmak istenmemişti. Fakat oyunun seyri beklentilerin altında gelişince, Sedat’ı oyuna alınmak kaçınılmaz oldu.

Maçın başında gelen gol Yenicami’yi rahatlatırken, Cihangir’i hırslandırdı.

Özellikle Yenicami’nin orta alandaki kötü oyunu Cihangirin motivasyonunu yükselti ve arka arkaya girdikleri gol pozisyonları ile Yenicami’yi bunalttı. Biraz dikkatli olmuş olsalardı, ilk yarıda rakibine karşı üstünlük de sağlayabilirlerdi.

Ne var ki İltaç hoca, olayı fark edip, oyunsa Sedat’ı aldı ve ibre yeniden Yenicami’nin lehine döndü. Orta alanda İbrahim’in yokluğu takımın bütün omurgasını bozdu. Oyun içerisinde ve özellikle orta alanda, top alıp süratle rakip alana taşıyan oyuncu olmadığından Massa da ileride yalnız kaldı. Bana göre gol attı ancak en kötü oyununu oynadı. Masayı oynatmak istiyorsanız, ona boş alanlara servis yapacaksınız.

Uçaner haftalardır kötü oynuyor. Bir türlü form tutturamadı. Bence nedeni gol noktalarındaki etkisizliğindendir. Sahip olduğu toplarda arkadaşları ile pas yapmayı deneyi ver kaçlarla sonuca gitse, hem takımına hem de kendine yaralı olacaktır. Hırslı etkili bir oyuncu olduğunu çok iyi biliyorum ama basit futbolu, kendi hırsı yüzünden zora sokuyor. Sahip olduğu ilk toplarda pas yapmayı denese daha yarlı olacaktır.

Yenicami dün eskiye nazaran köyüydü. İlk yarıda özellikle kötü oynadığı bir anda Göktaşın attığı ikinci ve basit gol, takım adına dönüm noktası olmuştur. Eğer ilk yarı 1-0 bitmiş olsaydı, ikinci devrede karşılarında daha dişli ve dirençli bir takım bulabilirdi. Kötü oyuna rağmen Devrim, Akos ve Neval görevlerini yapan oyunculardı.

İkici devrede Cihangir, gerek moral gerekse motivasyon açısından oyundan koptu. Yenicami, genelde rakiplerini, ikinci devredeki baskılı oyunu ile yıkıyor. Bunun yanında fizik gücü ve kadro genişliği de iyi olunca, farkın açılması kaçınılmaz olur.

Bu yıl ilk kez izlediğim Cihangir, bu noktada olmamalı. Sahadaki mücadeleleri yerinde, oyun anlayışı mükemmel ancak gol noktalarında zaafları var. Özellikle Patrik oyuna daha çok konsantre olmalı ve girdiği pozisyonlarda sonuç elde edecek vuruşlar yapmalıdır.

Bu takımın bana göre bu noktada olmaması gerekirdi. En kısa zamanda toparlanıp öz güven konusunda daha inançlı olmalıdırlar. Bu takım bana göre çok iş yapar. Yeter ki bir galibiyet alsınlar.

Evet, Yenicami emin adımlarla yoluna devam ediyor. Geçen haftaki maçtan ders çıkarmalıdırlar. Bu yol yürünecekse, her oyuncu ucuz ve gereksiz kart yememelidir. Sakatlıklar hariç, gereksiz yenen kartlar takımın oyun düzenine direk etki yapar.

Kadro ne kadar geniş olursa olsun, önemli dişliler eksik olursa, sonuca gitmek zor olur.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1431 defa okunmuştur