FUTBOL FEDERASYONU’NA ARAZİ TAHSİS EDİLDİ

FUTBOL FEDERASYONU’NA ARAZİ TAHSİS EDİLDİ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF)’nun talebi üzerine, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı tarafından KTFF Sosyal Tesisleri’nin yapılabilmesi amacıyla 98 dönüm arazi verildi. Bakanlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantıs

A+A-

 

 

 

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF)’nun talebi üzerine, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı tarafından KTFF Sosyal Tesisleri’nin yapılabilmesi amacıyla 98 dönüm arazi verildi.

Bakanlık Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında, verilen arazinin tanıtımı bizzat Bakan Nazım Çavuşoğlu tarafından yapıldı.

“KTFF’nin arazi talebi bana, ben Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı iken yapılmıştı” diyen Nazım Çavuşoğlu, “Ben de arazi verilmesi için İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’na yazı yazmıştım. Hemen ardından bu bakanlığa görevlendirdim ve kendi yazdığım arazi talebi yazısını kendi önümde buldum. Böylece ilk ilgilendiğim konu bu oldu” şeklinde konuştu.

 

GENİŞLEMEYE UYGUN

Futbol Federasyonu’nun talebine olumlu yanıt vermek için çok yoğun çalıştıklarını belirten Bakan Nazım Çavuşoğlu, “Yeni İskele Sınır Üstü Kırsal Kesim Parselleme Projesi kapsamında 98 dönüm arazi verildi. Plato üzerinde yer alan ve bir tarafı ormanlık alan olan arazi genişlemeye uygun. Yatırımlar yapılsın, ihtiyaç duyulması halinde daha da verebiliriz” dedi ve KTFF yönetiminin hemen ilgili çalışmalarına başlamalarını istedi.

 

EN KISA SÜREDE

“Göreve gelirken verdiğimiz taahhütlerden biri de KTFF Sosyal Tesisleri’nin yapımı idi” diyen KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu, “Görevde olduğumuz süre içerisinde bunu gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bunu başarmamız halinde, görevimizi huzur içerisinde yapmanın mutluluğunu yaşayacağız” dedi ve gençliği kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spor ve spor tesislerinin gerekliliğini vurguladı.

Sertoğlu, spora gönül vermiş herkesin el ele vererek KTFF Sosyal Tesisleri’ni bir an evvel hizmete koyacaklarına olan inancını vurguladı.

 

DÖRT SAHA

Arazi keşfi olmadığı için henüz plan ve projesi hazırlanmamış olan KTFF Sosyal Tesisleri içerisinde ikisi çim ikisi sentetik dört çim futbol sahasının yer alması hedefleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 835 defa okunmuştur