Forest takipte, ya Gönyeli?

Forest takipte, ya Gönyeli?

Çok değil üç yıl öncesine kadar, Gönyeli’nin şampiyonluklarına tanık olan “TEPE” Gönyeli Stadı, dün çöküş sürecinin devamına tanık oldu. Geçtiğimiz sezon olduğu gibi, bu sezona da kötü bir başlangıç yapan ve oynadığı dört haftada sadece

A+A-

 

 

Çok değil üç yıl öncesine kadar, Gönyeli’nin şampiyonluklarına tanık olan “TEPE” Gönyeli Stadı, dün çöküş sürecinin devamına tanık oldu.

Geçtiğimiz sezon olduğu gibi, bu sezona da kötü bir başlangıç yapan ve oynadığı dört haftada sadece bir puan alabilen kırmızı-beyazlılar dünkü K.Kaymaklı yenilgisiyle yenilgi hanesini dört yaparken, sıralamada da 12’nci sırada yer aldı.

K.Kaymaklı ise dün, ilk 25 dakikada adeta kaybolduğu maçta bu dakikadan sonra güçsüzlüğü nedeniyle gardı düşen Gönyeli karşısında rölanti bir futbol oynamasına rağmen, 3-1 galip gelerek lider Yenicami’nin tek takipçisi oldu.

Halbuki, dünkü karşılaşmaya iyi başlayan, ilk 20 dakikada ayağa pas, tek top ve kanatları kullanmada başarılı olan rakibi K.Kaymaklı’ya adeta top göstermeyen bir Gönyeli vardı sahada.

Defansta İbrahim Faye, Yusuf Palaz, Evren ve Çağan’ın presi, Çağan ile İsmail Kovancı’nın kanatları iyi kullanması sonucu, Kaymaklı kalesinde Solomon’un deparlarıyla tehlikeli oldu. Hatta, 25’inci dakikaya kadar sahada yer alan uyur-gezer Kaymaklı karşısında 15’inci dakikada Ali Duvarcı’nın büyük hatasıyla golü de buldu.

Kanımca, çok kötü bir sezon geçiren Ali Duvarcı’dan dönen Çağan’ın vuruşunu iyi takip eden Solomon’un golü 1-0 öne geçen Gönyeli, 25’inci dakikadan sonra tüm hatlarıyla geri çekilince K.Kaymaklı’ya “haydi sen oyna” dedi.

Gönyeli’nin bu centilmenliğini geri çevirmeyen Forest, Hamis Çakır, Çağrı Kıral, Yasin Kurt ve Jeffrey Makati ile sazı eline aldı. Ne var ki, hücumda çok kötü bir gününde olan, aslında bu sezon eski formundan uzak Mustafa Yaşinses  “pastırma yazı” rehavetiyle davranınca,  Kaymaklı’nın gol yollarındaki etkinliği sıfırlandı.

İşte, bu dakikalarda sahneye maçın yıldızı Debola çıktı. Hamis Çakır’ın doksan dakikada yaptığı tek olumlu hareket olan derinleme pasında K.Kaymaklı’nın soyunma odasına 1-1 eşitlikle girmesini sağladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına bir saman alevi gibi hızlı başlayan Gönyeli’nin bir-iki cılız atağını kesen Forest, bu yarıda Mustafa Yaşinses’in oyuna dönmesi, gol kralı Ertaç Taşkıran’ın kış uykusundan çıkmasıyla beklediği golü buldu. Yaşinses’in doksan dakika boyunca ilaç niyetine yaptığı ortayı Debola’nın kafa ile Ertaç’a aşırtması sonucu Ertaç’ın rahat golüne tanık olduk.

Bu golün şoku geçmeden bu kez Yasin Kurt’un ortasını, Kaymaklı’nın iyilerinden Çağrı Kıral filelere gönderince, Gönyeli’nin kaderi belli oldu.

Üçüncü golden sonra karşılaşmayı adeta bir antrenman maçına dönüştüren Forest’te maçın 86’ncı dakikasındaki gelişme, benim sürekli anlattığım takımdaki disiplin zafiyetini bir kez daha ortaya çıkardı.

Bu dakikada, oyuna Debola’ın yerine Coşkun’u, Ertaç’ın yerine genç Erdoğan’ı alan Teknik Direktör Borataş’a Ertaç’ın el-kol hareketleriyle gösterdiği tepki çok çirkindi.

Dinlediğim radyo programında ne yazık ki, Borataş’ın konuyu geçiştireceği izlenimini edindim. Unutulmamalıdır ki, hiçbir futbolcu takımın üzerinde değildir, bu futbolcu gol kralı olsa bile. Çok sevdiğim K.Kaymaklı ve disiplinden taviz vermeyen Başkan Ali Başman’ın bu konuyu göz ardı edeceğine inanmıyorum.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur