FAYDA SAĞLAYACAKLARINI DÜŞÜNÜYORLARSA, YANILIYORLAR

'FAYDA SAĞLAYACAKLARINI DÜŞÜNÜYORLARSA, YANILIYORLAR'

TÜRK-SEN, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın önceki gün özelleştirme ile ilgili basın açıklamasına tepki gösterdi.

A+A-

 

 

TÜRK-SEN, Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nın önceki gün özelleştirme ile ilgili basın açıklamasına tepki gösterdi. TÜRK-SEN Genel Sekreteri Arslan Bıçaklı imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle;

“Özelleştirmelerden dolayı ülkede yaşanan bunca olumsuzluklara rağmen, Kıbrıs Türk Ticaret Odasının hala daha özeleştirmeyi büyük bir hararetle desteklemesini anlamakta güçlük çekmekteyiz. Kıbrıs Türk Ticaret Odasının, özelleştirmelerin kendilerine fayda sağlayacağını düşünüyorlarsa, yabancı sermayenin kesinlikle buna izin vermeyeceğini ve yanılgı içerisinde olduklarını er geç anlaycaklardır.

Kıbrıs Türk toplumuna ait olan ve gerek ekonomik gerekse stratejik öneme hayiz olan bu güzide kuruluşların, özelleştirme adı altında birilerine peşkeş çekilmesine, Türk-Sen olarak karşı olduğumuzu ve olmayada devam edeceğimizi vurgulamakta yarar görüyoruz.

Hükümetin özelde çalışanlardan genelde ise Kıbrıs Türk toplumundan özelleştirmelerle ilgili onay almadan özelleştirme yapma yetkisinin olmadığını da savunuyoruz.

Özelleştirmenin, ülke ekonomisine hiç bir artı getirisi olmazken, çalışanlar üzerinde yaratmış olduğu yıkımı da her gün yaşayarak görmekteyiz. Hükümeti,bu kurumlar üzerinde oynadığı oyunlardan derhal vazgeçmeye ve özerk bir yapıya kavuşmaları hususunda,gerğini yapmaya davet ederiz.”

 

 

 

Bu haber toplam 645 defa okunmuştur