FAST BREAK’TE HEDEF ‘GALİBİYETLİ BAŞLANGIÇ’

FAST BREAK’TE HEDEF ‘GALİBİYETLİ BAŞLANGIÇ’

Yarın Çankırı’da ilk maçına çıkacak olan Fast Break’te hedef galibiyetle başlamak. Türkiye Erkekler Bölgesel Ligi’nde KKTC’yi temsil eden Fast Break Basketbol Takımı tüm hazırlıklarını tamamladı ve bugün saat 18.40’da adada

A+A-

 

 

 

Yarın Çankırı’da ilk maçına çıkacak olan Fast Break’te hedef galibiyetle başlamak.

Türkiye Erkekler Bölgesel Ligi’nde KKTC’yi temsil eden Fast Break Basketbol Takımı tüm hazırlıklarını tamamladı ve bugün saat 18.40’da adadan ayrılacak.

Yeni sezon öncesi Fast Break takımının son durumunu takımın kurucusu ve genel idari sorumlusu Ertuğ Nasıroğlu YENİDÜZEN Spor Servisimize anlattı.

 

“AMACIMIZ, GEÇEN YILDAN DAHA BAŞARILI OLMAK”

Fast Break Takımı Genel Koordinatörü ve Sorumlusu Ertuğ Nasıroğlu konuşmasına şöyle başladı, “Bu yıl karmamızın baş antrenörlüğünü yapacak olan Ahmet Gürel Alp ve yardımcısı Ayhan Birsel yapılan idmanlar sonunda kadroyu şekillendirdi. Ülkemizde bulunan en üst düzey oyuncuları hocalarımız kendilerine göre seçti. Geçtiğimiz yıl elde ettiğimiz bir başarı var. Amacımız bu başarının üstüne çıkmaktır” dedi.

 

“ÜST GRUBA ÇIKACAĞIMIZA İNANCIMIZ TAM”

Bölgesel Lig’de 1’inci tur grubunu da değerlendiren Nasıroğlu, konuşmasına şöyle devam etti: “Türkiye Bölgesel takımlar bizim için kapalı bir kutu. Bölgelerdeki takımların kalite seviyesi ve güçlerinin nasıl olduğunu bilmiyoruz. Aldığımız ve araştırdığımız bilgilere göre bu gruptan bir üst gruba çıkma şansımızın yüzde 70-80’lerde olduğu söyleniyor. Hedefimiz 2’nci tura kalabilmek. Elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bu yıl kadromuzu geçen yıla oranla daha geniş tuttuk ve önemli isimleri takıma dahil ettik. Hedeflerimiz doğrultusunda takım oyuncularımızın ve bizim inancımız tam. Geçen yılki takımdan bir iki yabancının dışında diğer arkadaşlarımız devam etmekte. Takımız uzun bir süredir sıkı bir şekilde hazırlıklarını sürdürdü ve yarınki karşılaşmada galip gelmek için hazırlıklarımızı tamamladık.”

 

“ÜÇ OYUNCUMUZA YASAL ENGEL”

Fast Break Takımı Baş Sorumlusu Ertuğ Nasıroğlu, Türkiye Bölgesel Ligi’nin yarınki 1’inci tur ilk karşılaşması öncesi üç önemli oyuncusu için yasal engele de takıldıklarını da belirterek, “Bu yıl yeni yapılanma içerisinde, başarı seviyemizi daha da yükseltmek adına liglerimizin önemli oyuncuları ile kadromuzu geniş tuttuk. Fakat yarın oynayacağımız Çankırı Demirspor müsabakasına maalesef üç oyuncumuzu bugün Türkiye’ye götüremiyoruz. Bu olumsuzluğun sebebi ise önümüzdeki günlerde Vatani Görevi için askere gidecek olmalarından kaynaklandı.  Eksik oyuncularımız var. Bu isimler Nevzat, Fehmi ve Güntaç. Oyuncularımız için gerekli girişimleri geçtiğimiz günlerde yaptık, yasa gereği dilekçemizi Asal Şube’ye yaptık fakat maalesef gerekli izini alamadık. Fast Break Takımı için bu üç oyuncumuzda önemli isimler fakat kadromuz geniş ve diğer oyuncularımız eksikliklerini aratmayacak düzeyde ve kalitedeler” şeklinde görüş belirterek şöyle devam etti:

“Bu yıl Bölgesel Lig’in kuralı gereği üç tane zorunlu Genç oyuncu bulundurma statüsünde kadromuza 3 tane 1993 doğumlu genç basketbolcuları da dahil ettik. Mevcut kadromuza tüm bunlara ilaveten üç tane de TC uyruklu önemli isimlerle güçlendirdik. Bu oyunculardan biri de Liglerimizde altı yıldır başarılı performansını ve mücadelesini sergileyen Erman. Bu yüzden götüremediğimiz üç oyuncumuzdan çok olumsuz yönde yarınki karşılaşmada sıkıntı duyacağımızı sanmıyorum.”

 

“HALİL KUTRUZA’YA İZNİ ALDIK, KENAN İKİ HAFTA SONRA”

Nasıroğlu konuşmasına devam ederek, “Bunun yanında takımımız önemli oyuncularında Halil Kutruza da şu an vatani görevini yapıyor. Halil için izinler alındı, onda sorun yok ve kafilemizde yer alıyor.
İzin alınamayan üç oyuncumuz dışında bir de sakatlığı bulunan Kenan Güvensoy’da pazar günkü (yarınki) karşılaşmada yer almayacak. Şu an tedavisi son aşamalarda ve iki haftaya kadar bizlerle olacak” dedi.

 

“MASA HAKEMLERİMİZ LİGDE YİNE GÖREV ALACAK”

Ertuğ Nasıroğlu Basketbol Federasyonu bünyesinde liglerimizde göreve yapan hakemler konusuna da açıklık getirerek Türkiye Bölgesel Lig karşılaşmalarında geçen yıl olduğu gibi bu yıl da görev alabileceklerini belirtti. Nasıroğlu, gerek Türkiye’de oynanacak diğer karşılaşmalarda gerekse bizim ülkemizde oynanacak kendi maçlarımızda Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından hakemlerimize masa hakemliği görevi verileceğini söyledi.

 

“FAST BREAK’İN HARCAMALARI YÜKSEK, DESTEKLER YETERSİZ”

Ertuğ Nasıroğlu Fast Break Takımı’nın bir sezondaki harcamaları konusuna da değinerek maddi bütçenin yetersiz olduğunu vurguladı ve şöyle konuştu: “Fast Break takımı için bir sezonun maliyeti oldukça yüksek boyutta. Bilinen üzere Ülkenin Ekonomik Yapısı ve Koşulları pek iyi değil. Var olan imkanlar içerisinde, Spor Bakanlığımızın ve Spor Dairesi’nin basketbol takımlarımıza finanse ettiği maddi Destek ve Katkı Payı maalesef yeterli değil. Şu an için konuşacak olursak Türkiye’de bir deplasman maçının takım kafilesinin uçak biletleri, konaklaması ve diğer yol ve maç masrafları ile her maç 10 ile 11 bin TL rakam tutuyor. Bugün düşündüğümüzde 1’inci tur ve olası 2’nci tura kalınması durumunda oynadığımız maç sayısı 15-20 maç arasında. Bu da şu anlama geliyor ki tüm bu maçlar için ihtiyacımız olan bütçe bir sezon için yaklaşık olarak 200 bin TL civarında. Bunun bir kısmını Türkiye Basketbol Federasyonu karşılıyor, bir kısmını da Kuzey Kıbrıs Spor Bakanlığı’nın katkıları ve Basketbol Federasyonumuzun kendi içimizdeki çalışmalarla ve de sponsor destekli yarattığımız imkanlar ile çözmeye çalışıyoruz.”

 

“MAÇLARIMIZDA DAHA ÇOK ‘TARAFTAR VE İLGİ’ BEKLİYORUZ”

Fast Break Takımı Baş Sorumlusu Ertuğ Nasıroğlu, son olarak iki yıldır Ulusal anlamda ve milli seviyede yaptıkları Türkiye Deplasmanlı Bölgesel Basketbol Lig mücadelelerine gösterilen düşük ilgiden de yakındı.

Basketbol severlerin daha duyarlı olmaları gerektiğini vurgulayarak daha çok destek vermelerini ve ülkemizde ev sahibi oldukları karşılaşmalarda Fast Break takımını bu güzel organizasyonda yalnız bırakmamalarını istedi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1316 defa okunmuştur