EŞEL MOBİL GERİ GELSİN

'EŞEL MOBİL GERİ GELSİN'

TDP: Dövizdeki yükselişe paralel, artırılan akaryakıt fiyatları ile yıl sonunda hayat pahalılığının % 15’i aşmasının söz konusu olduğunu savundu.

A+A-

 

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Ekonomi Komitesi Başkanı Özgün Kutalmış, Devlet Planlama Örgütü (DPÖ) tarafından açıklanan Ağustos ayı hayat pahalılığı ile birlikte, 2011 yılı 8 aylık hayat pahalılığının % 9.49’a çıktığını vurguladı ve hükümetin hayat pahalılığı ödeneği olan eşel-mobili geri getirerek, çalışanlara ödenmesi için çalışma başlatması gerektiğini kaydetti.

 

Kutalmış, yazılı açıklamasında, dövizdeki yükselişe paralel, artırılan akaryakıt fiyatları ile yıl sonunda hayat pahalılığının % 15’i aşmasının söz konusu olduğunu savundu.

 

Başbakan İrsen Küçük ve Maliye Bakanı Ersin Tatar’ın sürekli alınan tedbirlerle ekonominin iyiye gittiğini vurguladığını hatırlatan Kutalmış üç yıldan beridir artış alamayan çalışanlara hayat pahalılığı ödeneğinin verilmesi gerektiğini ifade etti.

 

Nüfus artışı ve beraberinde getirdiği kayıt dışılığın bedelinin Kıbrıslı Türk çalışanlara ödetilmemesi gerektiğini kaydeden Kutalmış, hayat pahalılığı ödeneğinin bir an önce geri getirilmesinin şart olduğunu dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 835 defa okunmuştur