ERTUĞRULOĞLU UBPYİ ELEŞTİRDİ

ERTUĞRULOĞLU UBP'Yİ ELEŞTİRDİ

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, “geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen geçici istihdamların, sadece kamu yönetiminin bir kat daha hantallaşmasına neden olmayacağını, aynı zamanda var olan ekonomik sıkıntılara yenis

A+A-

 

Demokrasi ve Güven Partisi (DGP) Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, “geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen geçici istihdamların, sadece kamu yönetiminin bir kat daha hantallaşmasına neden olmayacağını, aynı zamanda var olan ekonomik sıkıntılara yenisini ekleyerek, insanlar arasında yeni bölünmelere ve kaosa neden olacağını” savundu.

 

Hükümete yönelik eleştirilerde bulunan Ertuğruloğlu, devletin olanaklarının, sadece iktidar partisi yandaşlarının değil, tüm halkın eşit hakkı olduğunu ifade ederek, “Herhangi bir münhal açılmaksızın, göstermelik sınavlarla yapılan bu istihdamlar yanında, Kamu Hizmeti Komisyonu üzerinde oynanan oyunlar, iktidardaki zihniyetin, yasa dışılığa da başvurduğunu göstermektedir” dedi.

 

Ertuğruloğlu, “Kamu Hizmeti Komisyonu Başkanı’nın görev süresini kısaltarak, partizanca atama yapma planlarının arkasındaki amacın İlkokul Müdür ve Müdür Muavini sınavlarında su yüzüne çıktığını, sınava gölge düştüğünü” iddia etti.

 

Bu ortamın giderek daha endişe verici boyutlara ulaşacağının açık olduğunu savunan Tahsin Ertuğruloğlu, “Demokrasi ve Güven Partisi olarak, muhalefetteki tüm siyasal partileri, ideolojik ayrılıkları bir yana bırakarak, devleti, karşı karşıya kalınan tehditle mücadele için güç birliği yapmaya” çağırdı.

 

Ertuğruloğlu, bu yönde görüşmeler yapmak üzere önümüzdeki hafta siyasi partilere ziyaretler başlatacaklarını da kaydetti.

 

Ertuğruloğlu şöyle dedi: “Demokrasinin denetim organı, yüce Meclis’in çatısı altındaki siyasi partilerdir. Devletimizin itibarı, halkın güven duygusunun yeniden sağlanması, bizlerin yeniden yapılanma sürecine birlikte karar vermemizle mümkün olacaktır. Bu uzlaşmayı sağlayıp, mevcut gidişe ‘dur’ diyemezsek, bizler de tarih önünde yargılanacağımızı bilmeliyiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 731 defa okunmuştur