EROĞLU’NDAN 2 MİLYON LİRA YANITI

EROĞLU’NDAN '2 MİLYON LİRA' YANITI

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nce kendisine layık görülen “fahri doktora” unvanını almak için gittiği Çanakkale’de Vali Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti. Ziyaret sırasında bir gazetecinin, &

A+A-

 


Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 2 milyon liralık banka hesabıyla ilgili Çanakkale’de gazetecilerin sorularına, “Benim verilmeyecek hesabım yok. Bunca yıllık birikimim” diye yanıt verdi

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ)’nce kendisine layık görülen “fahri doktora” unvanını almak için gittiği Çanakkale’de Vali Güngör Azim Tuna’yı ziyaret etti.
Ziyaret sırasında bir gazetecinin, “2 milyon liralık mal varlığının olduğuna” ilişkin tartışmalar konusundaki sorusu üzerine Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Orada yazılı açıklama yaptım tabii. Benim veremeyeceğim bir hesap yoktur. Ben 1963’ten beri doktor olarak, 1976’dan beri de siyasetçi olarak KKTC’de çalışmaktayım. Dolayısıyla 48 yıllık çalışma hayatı olan, 20 yıl klinik çalıştıran bir kişinin, 19 sene Başbakanlık yapmış bir kişinin, 2 milyon lirasının olması doğaldır. Biz de geleceğimizi düşünerek tasarruf yapmak mecburiyetindeydik. Benim 4 çocuğum, 5 torunum var. Diyeceksiniz ki onları da eşleri düşünsün. Ama neticede biz babayız, anneyiz. Çocuklarımızın da geleceğini düşünerek, bizim de yaşlılığımızı düşünerek bir tasarruf yapmak hakkımızdır herhalde. Herhalde gün işleyip, gün yiyecek pozisyonda olamazdık. Bu kadar yıllık mütehassıs bir hekim, bir Başbakan, bir Cumhurbaşkanı olarak... Dolayısıyla 2 milyon lira, 3 milyon olsa ne yazıyor diyeceksiniz. Dolayısıyla siyasette bu sözler oluyor. Biz bunlara alıştık, çünkü ben 35 yıldır siyasetin içindeyim. Bu gibi sözlere, bu gibi söylentilere alışmış vaziyetteyiz.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur