Eroğlu-Küçük  gözgöze gelemedi!

Eroğlu-Küçük gözgöze gelemedi!

Cumhurbaşkanı Eroğlu banka hesaplarının ortaya çıkmasının ardından öne sürülen iddialar UBP’de iç savaşı başlattı. UBP içerisindeki Eroğlu ve Küçük cephesi karşı karşıya geldi. Eroğlu’nun banka hesaplarının Başbakan İrsen Küçük tarafından sı

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Eroğlu banka hesaplarının ortaya çıkmasının ardından öne sürülen iddialar UBP’de iç savaşı başlattı. UBP içerisindeki Eroğlu ve Küçük cephesi karşı karşıya geldi.

Eroğlu’nun banka hesaplarının Başbakan İrsen Küçük tarafından sızdırıldığı iddiaları, zaten parti içerisinde varolan huzursuzluk ortamını doruk noktasına ulaştırdı.

Bir süredir aralarındaki iktidar kavgasını medya önünde de yapan Cumhurbaşkanı Eroğlu ile Başbakan Küçük’ün arası iyiden iyiye açıldı.

Hem Çatalköy  hem de Büyükkonuk Belediyesi’nin düzenlediği etkinliklerde bir araya gelen Eroğlu ve Küçük, adeta birbirini görmemezlikten geldi.

Çatalköy’de yan yana oturan ikili, iki yabancı gibiydi. Aralarındaki huzursuzluk yüzlerine yansıdı.

 


 

“Böyle bir garabet yasa mı olur?”

 

Radikal  Gazetesi Yazarı Cüneyt Özdemir, eski Rum bakanın tutuklanması konusunda yazdığı yazıda, siyasetçilere çağrıda bulundu. İşte Özdemir’in yazısı:

“Kıbrıs’ta kumarhanelerin olduğunu biliyordum. Mafyayı biliyordum, Falcı Elması biliyordum. Kibrisi şeyhini biliyordum ama eşcinselliğin yasak olduğunu inanın ben de sizin gibi bu son olayla duydum. Eski Rum bakan 4 Türk genci ile pazarlık yaparken yakalanınca, Kuzey Kıbrıs yasalarında ‘doğaya aykırı cinsi münasebet’ gibi bir yasa maddesi olduğunu öğrendik. ‘New York’ta evlilikler serbest bırakılırken, böyle bir garabet yasa mı olur?’ demeyin demek ki  oluyormuş. Neyse ki eski Rum bakan sayesinde bu utanç verici durum ortaya çıktı. Kim bilir belki de Kuzey Kıbrıs politikacıları birbirinin gözünü oymak yerine, (bakınız eski başbakan Eroğlu’nun banka hesaplarından çıkan 2 milyoncuk) bu çağdışı yasağı değiştirmeye fırsat bulabilirler.”

 


 

İşe gitmiyor, okula gidiyor…

Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ün ismi gündemden hiç düşmüyor. Özellikle yakın çevresine tanıdığı ayrıcalıklar basının her zaman gündeminde… Bu kez bilgi Güzelyurt Posta Şubesi’nden…

İddialara göre Posta Şubesi’nde çalışan Dürüst’ün yakın arkadaşı, işe gitmek yerine uzun süredir üniversitede eğitim görmeye gidiyormuş. Bunun şube yetkilileri tarafından da bilindiği ancak sineye çekildiği, şube içerisinde büyük bir rahatsızlığın oluştuğu söyleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1216 defa okunmuştur