EROĞLU İDDİALARI YANITLADI

EROĞLU İDDİALARI YANITLADI

Cunhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bankalardaki mevduatlarının emeklilik ikramiyesi, daha önce sattığı taşınmazlardan elde edilen miktarlar, son olarak da 2011 yılı içinde iki taşınmazın satılmasından sağlanan kaynağı gösterdiğini belirtti. Eroğlu, “Benim

A+A-

Cunhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bankalardaki mevduatlarının emeklilik ikramiyesi, daha önce sattığı taşınmazlardan elde edilen miktarlar, son olarak da 2011 yılı içinde iki taşınmazın satılmasından sağlanan kaynağı gösterdiğini belirtti.

Eroğlu, “Benim veremeyecek hiç bir hesabım yoktur ama sanırım ki veremeyecek hesapları olanlar dikkatleri başka taraflara yönlendirmek için bir çaba içerisine girmişlerdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Cumhuriyet Meclisi’nde bu sabah yapılan bir konuşmada sözü edilen banka hesaplarıyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı.

Eroğlu, mal bildirim yasası uyarınca verdiği beyannamenin birçok bilgiyi içerdiğini ve yasal olarak da gelecek yıl devlete yeni bir beyanname vermesinin söz konusu olacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu, şöyle devam etti:

“48 yıldır fiilen çalışmaktayım. 20 yıl doktorluk yaptım, 36 yıldır milletvekili, Bakan, Başbakan son olarak da Cumhurbaşkanı olarak hizmet veriyorum. Aile olarak belirli bir geçmişimiz ve miras durumumuz var.

Söz konusu hesaplarda görülenler benim emeklilik ikramiyemi, daha önce sattığımız taşınmazlardan elde edilen miktarları, son olarak da 2011 yılı içinde iki taşınmazın satılmasından sağlanan kaynağı göstermektedir”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2704 defa okunmuştur