EROĞLU BAĞIŞI KABUL ETTİ

EROĞLU BAĞIŞ'I KABUL ETTİ

Bağış, “TC ile KKTC tek yumruk olarak birlikte ilerleyecektir... KKTC’de herkes şunu bilsin ki TC yüzde 100 arkanızdadır” ifadelerini kullandı.

A+A-

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi 2011-2012 Akademik Yılı’nın açılış dersini vermek için dün akşam KKTC’ye gelen Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ı kabul etti.

TC AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış ile birkaç gün önce New York’ta olduklarını ve bugün de KKTC’de bir araya gelmekten mutlu olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu“Her konuda olduğu gibi bu konuda (Doğal Gaz ve Petrol arama konusu) da yine birlikteyiz” dedi.

Eroğlu, “Kıbrıs sorununa çözüm bulma konusunda sürdürdüğümüz iyi niyeti karşı taraftan da görememenin üzüntüsünü yaşıyoruz” ifadesini kullandı.

Adada, kalıcı siyasi eşitlere dayalı bir çözüm için çalışılmakta olduğuna dikkat çeken TC AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış da, “New York’da beraberdik KKTC’de de beraberiz. Bundan sonra da her gün her yerde ve her platformda beraber olacağız” dedi.

Bağış, “TC ile KKTC tek yumruk olarak birlikte ilerleyecektir... KKTC’de herkes şunu bilsin ki TC yüzde 100 arkanızdadır” ifadelerini kullandı.

New York’da tarihi bir anlaşmanın imzalanmasına şahitlik ettiğini ifade eden Bağış, imzalanan anlaşmanın herkesin TC’nin de KKTC’nin de iktidarıyla muhalefetiyle hep beraber ortak duyguların yansıması olduğunu kaydetti.

Bağış, anlaşmanın gereğinin yerine getirilmeye başlandığına da dikkat çekti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 871 defa okunmuştur