1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ELANGA FOREST OLDU
ERHÜRMANDAN KIBRISLI TÜRKLERİN HALLERİ

ERHÜRMAN'DAN 'KIBRISLI TÜRKLERİN HALLERİ'

Tufan Erhürman Kıbrıslı Türkleri anlatan denemelerden oluşan yeni kitabını, kitabının amacını önsözde bu ifadelerle anlattı ve “Kara gerçekle yüzleşme denemeleri” diye nitelediği yazılarını “Kıbrıslı Türklerin Halleri” adıyla kitap

A+A-

Tufan Erhürman Kıbrıslı Türkleri anlatan denemelerden oluşan yeni kitabını, kitabının amacını önsözde bu ifadelerle anlattı ve “Kara gerçekle yüzleşme denemeleri” diye nitelediği yazılarını “Kıbrıslı Türklerin Halleri” adıyla kitaplaştırdı.

Son iki yılda farklı yayın organlarında yayınlanan “Kıbrıslı Türklerin halleri” ile ilgili denemelerini güncelleyerek, dipnotlarla bir kitapta toplayan Erhürman, bu halleri “bugünküler, geçmişe ve geleceğe dair olanlar” diye de ayrımlaştırmış.

Işık Kitabevi yayını olarak geçtiğimiz günlerde basılan ve dün akşam açılan Kitap Fuarı’nda okurla buluşan “Kıbrıslı Türklerin Halleri”, DAÜ Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tufan Erhürman’ın 10. kitabı.

Erdoğan Uzunahmet’in tasarımıyla yayınlanan yaklaşık 400 sayfalık kitapta, kimlikTEN nüfus tartışmalarına Kıbrıslı Türklerin gündemine dair denemeler yazarın önsözdeki ifadesiyle “zaman zaman rahatsız edici tonlamalarla” yer alıyor…

“… Dilerim bu kitaptaki yazılar çirkinliklerimizi saklamadan yansıtan bir ayna işlevi görsün. Bizi üzsün, hatta kızdırıp öfkelendirsin. Bu kadar zorlu bir mücadelede ihtiyaç duyduğumuz umudun ancak bu olumsuz duygulardan devşirilebileceği kanaatindeyim…”

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1046 defa okunmuştur