ERDOĞAN NEW YORK ÖNCESİ AÇIKLADI

ERDOĞAN NEW YORK ÖNCESİ AÇIKLADI

Türkiye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler toplantılarına katılmak için gideceği ABD'ye hareketinden önce Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı. Gazetecilerin, “Rum tarafının Doğu Akdeniz’de petrol arama ç

A+A-

 

 

Türkiye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Birleşmiş Milletler toplantılarına katılmak için gideceği ABD'ye hareketinden önce Ankara Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilere açıklama yaptı.

 

Gazetecilerin, “Rum tarafının Doğu Akdeniz’de petrol arama çalışmalarının başladığı yönünde. Bu konuda yarın Obama ile görüşmeleriniz olacak. Ne mesajlar vereceksiniz? Nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna karşılık, Erdoğan, “Tabii Güney Kıbrıs’ın İsrail ile hatta hatta Yunanistan ile burada ekonomik bölge ilan etmek suretiyle böyle bir adımı atmış olması bir defa daha önce de ifade ettiğim gibi, biz de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile bu adımı atmış vaziyetteyiz ve çok kısa bir süre içerisinde, bu hafta olması mümkündür, biz de bu çalışmaları başlatacağız. Münasır ekonomik bölge olarak ilan ettikleri yerde farklı çalışmalarımız da var. Gerek askeri, gerek fırkateynlerimiz, gerek hava kuvvetlerimiz ile sürekli kontrol altında.

Böyle bir adımı atmalarının doğru olmadığını daha önce kendilerine de iletmiştik. Öyle zannediyorum ki çalışmalar orada bizim de başlayabilir.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1732 defa okunmuştur