ENFEKSİYON KONTROL ALTINDA

ENFEKSİYON KONTROL ALTINDA

Denktaş’ın sağlık durumunun bugün daha iyi olduğu, antibiyotik tedavisinin olumlu sonuç verdiği ve kandaki enfeksiyonun kontrol altına alındığı bildirildi

A+A-

 

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumunun bugün daha iyi olduğu, antibiyotik tedavisinin olumlu sonuç verdiği ve kandaki enfeksiyonun kontrol altına alındığı bildirildi.

YDÜ Hastanesi Başhekimi Dr. Sevim Erkmen başkalığındaki Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Kaptanoğlu, İç Hastalıklar Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tümay Sözen, Nörolog Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Serpil Öcal’dan oluşan doktorlar heyeti, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek Denktaş’ın sağlık durumunu değerlendirdi.

Basın toplantısında ilk söz alan Başhekim Erkmen, Denktaş’ın bugün YDÜ Hastanesi’ne 2. gelişinin 26. günü olduğunu ifade ederek, geçen Cuma yeni yerine alındığını anımsattı ve şuurunun açık olduğunu, konuşmalara tepki verdiğini ancak aşırı halsiz olduğunu kaydetti.

İç Hastalıklar Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Tümay Sözen de, Denktaş’ın bugünkü durumunun Cuma gününe göre daha iyi olduğunu, çoklu sorunlarının bulunduğunu ancak enfeksiyonun antibiyotik tedavisiyle kontrol altına alındığını anlattı ve olumlu sonuç gösteren antibiyotiklerin bugün veya yarın kesilebileceğini belirtti.

Sözen, Denktaş’ın kalp sorunu da bulunduğunu, kalp pompa durumunda sorun olduğunu ancak gerekenlerin yapıldığını ve genelde iyiye gidiş görüldüğünü vurguladı.

Nörolog Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu da, Denktaş’ın uykuya eğilimli olsa da durumunda iyileşme yaşandığını ifade ederek, tepki verdiğini söyledi.

Özmenoğlu, sol taraftaki felç durumunun ise devam ettiğini dile getirdi.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Serpil Öcal da, akciğer enfeksiyonunun kontrol altına alındığını, fakat Denktaş’ın yorgunluktan dolayı solunumu tek başına yapmakta zorlandığını bu yüzden solunum desteğinin sürdüğünü kaydetti.

Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Kaptanoğlu da, Denktaş’ın YDÜ Hastanesine 2. gelişinde şok bir kan enfeksiyonu ve 2. beyin ameliyatı bulunduğunu anımsatarak, ancak buna rağmen genel durumunda iyileşme olduğunu söyledi.

Kaptanoğlu, Denktaş’ın kendilerine tepki verdiğini de belirterek, “İnşallah iyi olacak daha iyiye gidiyor” dedi.

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumuyla ilgili bir diğer basın toplantısı Cuma günü saat 11.00’de yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1474 defa okunmuştur