1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. En büyük sorun ekonomi
En büyük sorun ekonomi

En büyük sorun ekonomi

YENİDÜZEN sokağa çıktı, vatandaşa 28 Temmuz erken seçiminden sonra gelecek yeni hükümetten ne beklediğini sordu: “Geriye değil ileriye gidelim”

A+A-

Didem MENTEŞ

Ülke insanı ümitsizlik içerisinde… Vatandaşlar son dört yılda yaşadığı ekonomik, sosyal ve siyasal olumsuzluklar nedeniyle 28 Temmuz seçiminden sonra kurulacak yeni hükümetten yeni beklentileri gündeme getirdi. Bazı vatandaşlar  yeni hükümetin ekonominin düzelmesi için köklü çalışmalar yapmasını, özel sektörün kalkınması için üretimi destekleyip teşvik etmesi gerektiğini dile getirdi. Kuzey Kıbrıs ekonomisinin kalkınması ve refaha ulaşılmasının şart olduğuna değinen vatandaşlar, siyasilerin kendisi için değil halk için emek vermesi gerektiğini vurguladı.
Ülkedeki sistemin yıllardır aynı olduğunu söyleyen bir kısım vatandaş, Meclisteki isimlerin değişerek genç ve dinamik kişilere şans verilmesi gerektiğini ifade etti. Yurttaş, “geriye değil ileriye doğru gidilmesi gerekir belki bir şeyler değişir” yorumunda bulundu.

Vatandaş ne dedi? Vatandaş ne dedi?

Emine Özkadılar:

“Özellikle zor dönemler yaşayan esnafın kalkınması için çalışmalar yapılmalıdır. Ekonominin düzeltilmesini istiyoruz. Bankalardaki faiz oranları vatandaşın belini büktü. Faiz Yasası’nda düzenlemeler yapılmalı. Yasalardaki bazı kararların değişmesi gerektiğini düşünüyorum”

Cemaliye Şemmedi:
“Bir genç olarak benim yeni gelecek hükümet için bir ümidim yok. Ülkeden kaçmayı düşünüyorum. Çünkü bu ülkede bir şey olacağına inanmıyorum. İlk zamanlar gerçekten ülkemde kalmak isterdim ama bu sistem içine neden gireyim?”

Haberin devamı Yenidüzen Gazetesi'nde

Bu haber toplam 1747 defa okunmuştur
Etiketler :