EMLAK MAĞDURLARI CTPDEN DESTEK İSTEDİ

EMLAK MAĞDURLARI CTP'DEN DESTEK İSTEDİ

Yabancı ve Kıbrıslı Türklerin oluşturdukları "KKTC’yi Daha Güzel Yapalım Hareketi", CTP'yi ziyaret etti

A+A-

 

Satın aldıkları konutlara, arazilerinin ipotekli olması nedeniyle bankalar tarafından el konulan yabancı ve Kıbrıslı Türklerin oluşturdukları “KKTC’yi Daha Güzel Yapalım Hareketi”, CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu’nu ziyaret etti.

 

CTP - BG Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, başkan Rahmi Özsan, başkan yardımcısı Attila Berberoğlu, ortak sekreterler Gültac Özsan ve Malcolm Mitcheson’dan oluşan heyet, bu sabah gerçekleşen ziyarette, mağduriyetlerinin ortadan kalkması ve başka mağdurlar olmaması için yasal düzenlemeler yapılması konusunda CTP - BG’nin desteğini istedi.

 

ÖZSAN

 

Hareket başkanı Rahmi Özsan, “emlak piyasasındaki başıbozukluk ve yasalardaki boşluklar nedeniyle binlerce insanın mağdur durumda olduğunu” öne sürerek, sorunun aşılmasının önemine dikkat çekti. Bankaların paralarını, emlak sahiplerinin de para verip satın aldıkları evlerini kurtarmak için mücadele verdiklerine değinen Özsan, yasal düzenlemelerle herkesin mağduriyetinin giderilebileceğini ifade etti.Avrupa insan Hakları Mahkemesi’nde 120’ye yakın dava olduğunu ve davalardan birinin kazanılması durumunda tüm davalar için emsal teşkil edeceğini kaydeden Özsan, “Tahliyeler durdurulur, siyasi partiler hükümetin yasaları güncelleştirmesi konusunda teşvik edici olursa sorunlar yaşanmaz” dedi.

 

YORGANCIOĞLU

 

CTP - BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da, özellikle 2000’li yıllarda emlak piyasasında yoğun bir hareketlilik yaşandığını ve yasaların özellikle alıcıları yeterince korumaması nedeniyle bazı müteahhitlerin sattıkları konutların arazilerini ipotek etmelerinin büyük sıkıntılara yol açtığını, birçok insanın evini kaybettiğini kaydetti.

 

Yasaların güncellenmesi ve mağduriyetlerin ortadan kaldırılması gerektiğini kaydeden Yorgancıoğlu, konuyu zaman zaman Meclis’e getirdiklerini, konuyu bir kez daha Meclis’in gündemine getirerek yasal düzenlemelerin yapılmasını talep edeceklerini, yasanın Meclis’e gelmesi durumunda da kesinlikle destekleyeceklerini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 814 defa okunmuştur