1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. MAÇLAR SAAT 14.00’DE ALINIYOR
EMAA ÇAĞDAŞ SANAT KURSLARI BAŞLIYOR

EMAA ÇAĞDAŞ SANAT KURSLARI BAŞLIYOR

EMAA’nin, AB hibe programları kapsamında yürüttüğü iki senelik çağdaş sanat eğitim projeleri dördüncü ve son dönemine giriyor.

A+A-

 

 

 

Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA)’nin, AB hibe programları kapsamında yürüttüğü iki senelik çağdaş sanat eğitim projeleri dördüncü ve son dönemine giriyor.

 

Yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucu projeler EMAA Yürütme Kurulu tarafından belirlendi.

 

EMAA tarafından yapılan açıklamaya göre, Deniz Plaza’nın da desteklediği kurslarda çocuk grubu Eser Keçeci gözetiminde, genç grubu ise İpek Denizli Karagöz gözetiminde sürecek.

 

“Benim Dünyam”(6-10 yaş) isimli kurs sanat ve yaratıcılığı oyun yolu ile birleştirerek çocukları özgür kılmayı ve farklı teknik ve malzeme kullanımı ile de çok çeşitliliği, farkındalıkları ve keşifleri artırmayı hedefliyor.

 

Kurs 12 Kasım Cumartesi başlayarak iki ay boyunca her Cumartesi saat 10:00 – 12:00 saatleri arasında yapılacak.

 

“Mitolojik Öykülerden Mitler Oluşturma” (12-16 yaş ) isimli kurs mitolojik öykülerden yola çıkarak farklı kültürlerin mitolojilerini araştıracak, sonrasında Yeryüzü Sanatı ve Yoksul Sanat gibi doğa malzemelerini kullanarak ürün veren çağdaş sanat alanlarını görsellerle öğrenerek iki alandan kendi mitoslarını yaratmak üzere yararlanacak.

 

Doğa malzemelerinin keşfi ve dönüşümü sırasında doğa gezilerinin de yapılacağı kurs, bireysel üretimlerin yanısıra kollektif ürünlere de açık olacak. Kurs 12 Kasım Cumartesi başlayarak iki ay boyunca her Cumartesi 13:00-15:00 saatleri arasında uygulanacak.

 

Kurslara kısıtlı sayıda ücretsiz kayıt yapılacak. Açıklamada, kapsamlı bilgi ve ön kayıtlar için Proje koordinatörü Zehra Şonya (0533 866 30 85 zehra.sonya@gmail.com ) ve/veya Proje assistanı Özgül Ezgin’e (0 533 864 04 18 ozgul.ezgin@gmail.com) ulaşılabileceği de belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1033 defa okunmuştur