EFSANENİN KUPA ŞÖLENİ

EFSANENİN KUPA ŞÖLENİ

***2006-2007 sezonunda zamanın KTSYD Başkanı Mustafa Özsoy’un önerisiyle start alan ve dört sezondur KKTC Lig ve Kupa şampiyonları ile Londra Türk Toplumu Ligi takımlarının karşılaştığı Londra Kupası, bu sezon gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle

A+A-

 

 

 

***2006-2007 sezonunda zamanın KTSYD Başkanı Mustafa Özsoy’un önerisiyle start alan ve dört sezondur KKTC Lig ve Kupa şampiyonları ile Londra Türk Toplumu Ligi takımlarının karşılaştığı Londra Kupası, bu sezon gerekli önlemlerin alınmaması nedeniyle,  Londra yerine İskele’de oynandı.

*** Buna rağmen, Süper Kupa maçına ilgi büyüktü. Spor medyasının adeta çıkartma yaptığı karşılaşmayı Mili Eğitim,  Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, CTP-BG Lefkoşa Milletvekili Kadri Fellahoğlu,  İskele Belediye Başkanı Halil Orun, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu izledi.

***Yoğun tempusu nedeniyle maça 20.dakikada gelen Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün karşılamayı eski Spor bakanlarından   CTP-BG Genel Başkanı Özkan YOrgancıoğlu ile izlerken, tüm spor yazarlarını “DANIŞMANI” olarak nitelemesi güzel bir jestti.

***Karşılaşmaya büyük ilgi gösteren Çetinkaya ile K.Kaymaklı seyircileri zaman zaman yükselen tansiyon karşısında biribirlerine küfür savururken özellikle, K.Kaymaklı seyiricileri arasında bulunan bazı seyircileri araya giren Emniyet güçleri güçlükle önledi.

***Süper Kupa maçına bayan seyircilerin de ilgisi büyüktü. K.Kaymaklı ve Çetinkaya formalarını giyen bayan seyirciler güzel bir görünüm çizerken,  saha içerisindeki tansiyona ayak uyduran diğer seyircilerin küfürleri ve saha ya şişe atmaları karşılaşma adına kötü bir puandı.

***Zaman zaman sert geçen oyunda skorun 80.dakikaya kadar 1-0 olması, her iki takım futbolcuları ve teknik adamları üzerinde büyük bir stres yarattı.

*** K.Kaymaklı’nın beraberlik golü ilk 11 deki futbolculardan değil, oyuna yedekten giren futbolcular tarafından gerçekleşti. Şöyle ki, Hamis’in yerine oyuna giren Şenol’un yaptığı asisti tamamlayan Çağan’ın yerine oyuna giren Çağrı Kıral tarafından atılması yedeklerin günü olarak tanımlanırken,  Çağrı Kıral’ın babası olan YENİDÜZEN Spor yazarı Hüseyin Kıral’ın  golden sonraki sevinci ve tebrik kabul etmesi görülmeye değerdi.

***Orta hakem Savaş Tilki’nin bitiş düdüğü ile sahada bir sevinç yumağı oluşturan şampiyon Çetinkaya’ya  şampiyonluk kupasını Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst takdim ederken, şampiyon takıma madalyalarını  CTP-BG Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu ile Spor Kooridnatörü Süleyman Göktaş taktı.  

 

FOTOĞRAFLAR KUZEY ERTOPALOĞLU

Bu haber toplam 867 defa okunmuştur