EDER: GÖNYELİ’DE HEDEF HEP ŞAMPİYONLUKTUR

EDER: GÖNYELİ’DE HEDEF HEP ŞAMPİYONLUKTUR

Basketbol liglerimizin deneyimli ve tecrübeli hocalarından Gökmen Öder ile Gönyeli Spor Kulübü, 2011-2012 yeni sezonu Büyük Erkek Takımı için geçtiğimiz gün el sıkışmış ve anlaşmıştı. Bu bağlamda YENİDÜZEN Spor Servisi olarak Gökmen Öder ile gerek anlaşm

A+A-

Basketbol liglerimizin deneyimli ve tecrübeli hocalarından Gökmen Öder ile Gönyeli Spor Kulübü, 2011-2012 yeni sezonu Büyük Erkek Takımı için geçtiğimiz gün el sıkışmış ve anlaşmıştı.

Bu bağlamda YENİDÜZEN Spor Servisi olarak Gökmen Öder ile gerek anlaşma öncesi yaşanan gelişmeler, gerekse şu aşamada takım ve kendisi adına ne hedefler doğrultusunda çalışmalar içerisinde olduklarını görüştük.

Bilinen üzere geçtiğimiz sezon ligin devre arasında Koopspor’un başına getirilen Gökmen hoca, kısa zaman içerisinde Koopspor’u takım hürriyetinde toparlamış ve ligin sonunda Federasyon Kupası’nı kazandırarak ligde de play-off finali oynatarak lig 2’nciliği başarısını elde etmişti.

 

“İSTENİLİRSE SOYER SPOR’DA GÖREVİME DE DEVAM EDERİM”

 

Gökmen Öder’e, bu yıl için yaklaşık bir ay önce Soyer Spor altyapılar ve genç takım sorumluluğu için anlaştığını ve göreve soyunduğunu hatırlattığımızda gelişen olayları şöyle anlattı:

“Soyer Spor Takımı’nın genel koordinatörü Tahir Soyer ile göreve gelmezden önce görüştüğümüzde esasen benim ‘A’ takımlar seviyesi antrenör olduğumu konuşmuştuk.

Tahir Soyer bu yıl da Soyer ‘A’ takımını kendisinin çalıştıracağını belirtmesi üzerine, ben de altyapı ve genç takımlar antrenörlüğü için ‘tamam’ dedim ve anlaşma sağlamıştık.

Geçtiğimiz hafta Gönyeli yönetiminin beklenmedik bu gelişmesi üzerine, Gönyeli Kulübü’nden gelen bu cazip teklife sıcak baktım ve durumu Tahir Soyer hocama ilettim. Kendisine eğer yönetimi de isterse, Soyer Spor Genç Takımı antrenörlüğü ile Gönyeli ‘A’ Takım antrenörlüğünü birlikte sürdürebileceğimi ve çalışmak istediğimi belirttim. Şu anda Soyer Spor Yönetim Kurulu’nun pazartesi günü alacağı kararı bekliyorum. Eğer kendileri bu görevime de devam et derlerse seve seve devam edeceğim.”

 

“GÖNYELİ’DE YENİ YAPILAŞMA ÇALIŞMASI İÇERİSİNDEYİZ”

 

Gökmen Öder, Gönyeli Basketbol A Takım antrenörlüğünde henüz göreve yeni başladığını hatırlatarak, takımın mevcut kadrosu hakkında ise düşüncelerini şöyle aktardı:

“Bu yıl geçtiğimiz yıldan kulüp önemli sayılacak 5-6 basketbol oyuncusunu başka takımlara verdi. Geçtiğimiz sezondan nerdeyse yarı takımı kaybettik ama bu durumun bizi etkileyemeyeceğini düşünüyorum çünkü yeni yapılaşma çalışmaları içerisine girdik. Şu anda mevcut kadromuz dahilinde çok önemli oyuncularımız var. İlerleyen günlerde önemli ve iyi seviyede takıma başarılı olacak yeni simler de dahil edeceğiz, çalışmalarımız tüm hızıyla bu yönde.”

 

HALİL KUTRUZA, JAMİL VE SASHA MEVCUT KADROMUZDA

 

Mevcut takım kadrosu oyuncuları hakkında konuşmasına devam eden başarılı antrenör Öder, “Şu anda Gönyeli basketbol takımının birkaç önemli ve iyi oyuncusunu kaybetmesine rağmen yine de takımın en önemli isimlerinden Halil Kutruza, ABD’li Jamil ve KKTC vatandaşı olan Sasha’nın mevcut takımın oyuncu kadrosunda yer aldıklarını belirtti. Böylesine önemli isimlere yapacağımız yeni takviyeler ile yine Gönyeli’nin hedefi her zaman başarılar ve şampiyonluklar olacaktır. Benim olduğum her yerde hedef hep bu doğrultuda olmuştur” diye görüşlerini belirtti.

 

GÖNYELİ BELEDİYESİ SPOR OKULLARI İÇİN DESTEK VERDİ, PROJE İSTEDİ

 

Gönyeli Basketbol Şubesi mevcut yönetimi ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli’nin göreve getirilen Gökmen Öder’e,  ileriki aylarda akademik olarak kulübün kurumsallaşması hedefi doğrultusunda “Spor Okulları ve Altyapılar” kapsamında bir proje çalışması istedikleri belirtildi.

Konuyla ilgili Öder şöyle konuştu:

“Bu yönde Gönyeli Spor Kulübü, Gönyeli Belediyesi’nin de bütçe desteği ve yardımları ile yapılacak kurumsal akademik altyapı çalışmaları için bana teklif sunuldu ve geniş kapsamlı bir proje ile çalışmaların hemen başlatılmasını istediler. Şu an bu hedef doğrultusu içerisinde, Gönyeli Başkanı Ahmet Yönlüer ve Basketbol Şubesi Sorumlusu Mehmet Kofalı ile kısa çapta ilk çalışmalar başlatılmıştır” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1111 defa okunmuştur