DÜRÜST EĞİTİM KATKILARINDAN MEMNUN

DÜRÜST EĞİTİM KATKILARINDAN MEMNUN

Eğitim Bakanı Dürüst Türkiye'den gelen heyeti kabul etti... TC Eğitim Bakanı Kıbrıs'a geliyor

A+A-

 

Kemal Dürüst, bu sabah, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Dr. Emin Zararsız ve YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. Yekta Saraç ile beraberlerindeki heyeti kabul etti.

 

TC Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in selamını Kemal Dürüst’e ileten Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Dr. Emin Zararsız, TC ve KKTC arasındaki ilişkiler çerçevesinde eğitim alanındaki yakın ilişkilerin devam edeceğini söyledi.

 

DÜRÜST

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ise, kabulde yaptığı konuşmada, Anavatan Türkiye’nin özellikle eğitim gençlik ve spor konularında yaptığı desteğin ortada olduğunu belirterek, “Eğitim sistemimizi ileriye taşıyabilmek ve ülkemizdeki gençleri geleceğe hazırlayabilmek adına yapılan tüm katkılara halkımız adına teşekkür ediyorum. İyi ki Anavatanımız yanımızda” dedi.

 

Bakan Dürüst, TC Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in 20 Ekim Perşembe akşamı KKTC’ye geleceğini ve 21 Ekim Cuma günü TC’nin desteği ile eğitime kazandırılan iki okulu birlikte açacaklarını söyledi.

 

“Kardeşlik duygularının sonuna kadar pekişmesinden yanayız” diyen Dürüst, “Anavatanımızla olan sosyal bağlarımızı pekiştirmek, ileriye taşımak, maneviyatımıza sahip çıkmak ve her zaman TC’nin desteği ile KKTC’yi yaşatmak bizim başlıca görevimizdir” dedi.

 

Dürüst, “Muhalif çevreler kızabilir ama ben yine de söyleyeceğim. Anavatansız KKTC olmaz. Güçlü bir KKTC yaratmak, saygın bir KKTC var etmek için her şeyden önce dünya coğrafyasında çok daha güçlü TC devletinin olması gerekiyor. TC ne kadar çok güçlenirse biliyoruz ki o kadar güvenli ve huzur içerisinde olacağız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 800 defa okunmuştur