Dr. Rüştü Şahin KKTC’de

Dr. Rüştü Şahin KKTC’de

2011-2012 Türkiye Hentbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan takımımız Beşparmak hentbol takımının başına Dr. Rüştü Şahin getirildi. Bir süredir Türkiye Hentbol Federasyonu, Erkek Milli Takımlar sorumluluğunu yürüten hentbol antrenörü Dr. Rüştü Şa

A+A-

Türkiye Hentbol Erkek Milli Takımlar Teknik Direktörü Dr. Rüştü Şahin KKTC’de

 

“Beşparmak”ta “Şahin” kol gezecek

 

Şahin: “2011-2012 sezonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hentbol Federasyonu’nun çalışmalarına destek olmak ve Süper Lig’deki hentbol takımının antrenörlüğünü yapmak üzere anlaşmış bulunuyorum”

 

Hentbol Federasyonu Başkanı Barış Toprakçı Rüştü Şahin’in KKTC hentboluna çok faydalı olacağını ve özellikle altyapı çalışmalarına ve antrenör eğitimlerine katkı sağlayacağını vurguladı

 

 

2011-2012 Türkiye Hentbol Süper Ligi’nde mücadele edecek olan takımımız Beşparmak hentbol takımının başına Dr. Rüştü Şahin getirildi.

Bir süredir Türkiye Hentbol Federasyonu, Erkek Milli Takımlar sorumluluğunu yürüten hentbol antrenörü Dr. Rüştü Şahin, KKTC Hentbol Federasyon Başkanı Barış Toprakçı ile yaptığı görüşmelerden sonra Beşparmak hentbol takımımızın başına getirildi.

Rüştü Şahin, “hentbol net” internet sitesinde yayımladığı açıklama aynen şöyle:

“Değerli arkadaşlarım;
2011-2012 sezonunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hentbol Federasyonu’nun çalışmalarına destek olmak ve Süper Lig’deki hentbol takımının antrenörlüğünü yapmak üzere anlaşmış bulunuyorum.
Zamanımın çoğunu KKTC'de geçireceğimden dolayı federasyonda bir yıldır yürüttüğüm Erkek Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevlerinden ayrılıyorum.
Çalışmalarımız sırasında gösterdiğiniz çabalar ve hentbol sporuna yaptığının özverili çalışmalar için teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

 

 

TOPRAKÇI, “ BEŞPARMAK İÇİN 4 YENİ İSİMLE ANLAŞTIK”

 

Hentbol Federasyon Başkanı Barış Toprakçı ile yapılan görüşmede, konu ile ilgili haberi doğrularken, Rüştü Şahin’in KKTC hentboluna çok faydalı olacağını ve özellikle altyapı çalışmalarında ve antrenör eğitimlerine katkı sağlayacağını vurguladı.

Bu arada Rüştü Şahin’in girişimleri doğrultusunda geçtiğimiz yıl Türkiye Süper Ligi’nde mücadele eden dört oyuncu ile de antlaşma sağlandı.

Beşparmak hentbol takımımız Türkiye Süper Ligi’nde oynayacağı karşılaşmaları ev sahibi sırasında maçlarını KKTC’de yapacak, ancak ligin sonunda Avrupa kupalarında mücadele etme hakkı kazanırsa tüm maçlarını Mersin’de oynayacak.

 

FİKSTÜR ÇEKİLDİ

İçinde Beşparmak hentbol takımımız yer aldığı Türkiye Hentbol Süper Ligi’nde fikstür çekildi.

Fikstür’de dikkat çeken en önemli unsur ise “Beşparmak” takımımız ismi “KKTC Beşparmak” değil de, “Mersin Beşparmak” olarak geçmesi.

İlk maçını deplasmanda oynayacak olan Mersin Beşparmak takımının yer aldığı ilk hafta fikstürü şöyle oluştu;

Mersin Yenişehir Belediyesi-Büyükşehir Belediyesi Ankara Spor

Bursa Nilüfer Belediye-Adana Çukobirlik

Beşiktaş JSK-İzmir B.Şehir Belediyesi

Ankara İl Özel İdare-Mersin Beşparmak Spor Kulübü

Çankaya Belediyesi Anka Spor-Trabzon S.K

Ankara Maliye Milli Piyango-Antalya Akdeniz Üniversitesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2347 defa okunmuştur