DR. KÜÇÜK SPOR OYUNLARI YAPILIYOR

DR. KÜÇÜK SPOR OYUNLARI YAPILIYOR

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi, Geleneksel Dr.Küçük Uluslararası Spor Oyunları’nın bu yıl 15 Ekim - 15 Kasım tarihleri arasında yapılacağını açıkladı. KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu, hafta sonunda gerçekleştirdiği toplantı sonrasında,

A+A-

 

 

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi, Geleneksel Dr.Küçük Uluslararası Spor Oyunları’nın bu yıl 15 Ekim - 15 Kasım tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

KKTC Milli Olimpiyat Komitesi Yönetim Kurulu, hafta sonunda gerçekleştirdiği toplantı sonrasında, Dr. Küçük Uluslararası Spor Oyunları ile ilgili olarak yayımladığı basın bildirisinde, oyunların bu yıl 15 Ekim - 15 Kasım tarihleri arasında yapılacağını açıkladı.

Yönetim kurulu adına açıklama yapan Genel Sekreter Omaç Başat, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’nden istifa etmeyen veya yeni üyelik başvurusunda bulunan federasyon sayısının 11’i bulduğunu, geleneksel Dr. Küçük Spor Oyunları’na başvuru süresinin dolması nedeniyle, oyunlara sadece bu federasyonların katılabileceğini açıkladı.

Spor federasyonlarına gönderdikleri yazılarla, KKTC Milli Olimpiyat Komitesi’ne üye olmalarının yasa gereği olduğu hatırlatılmasına rağmen, bazı federasyonların üyelik için halen müracaat yapmadıklarını belirten Omaç Başat, bu yıl oyunlar organizasyonuna en az beş federasyonun katılmasının beklendiğini açıkladı.

Üyelikten istifa etmeyen ve yeni üyelik başvurusunda bulunan toplam 11 federasyon temsilcisiyle, 17 Eylül 2011 Cumartesi günü sabah saat 10’da, Girne Kaşgar Court Hotel’de bir araya geleceklerini de belirten Başat, bu toplantıda Oyunlar Organizasyon Komitesi’nin belirleneceğini ve oyunlar için davetlerin yapılacağını duyurdu.

 

Bu haber toplam 615 defa okunmuştur