1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. KARTAL ZİRVEYE UÇUYOR
DP KURULTAYI 17 ARALIKTA

DP KURULTAYI 17 ARALIK'TA

Demokrat Parti kurultayının 17 Aralık’ta toplanacağı açıklandı.

A+A-

 

Demokrat Parti (DP) kurultayının 17 Aralık’ta toplanacağı açıklandı.

Kurultay öncesi ilçe kongrelerini toplayan Demokrat Parti’nin Girne İlçe Başkanlığı’na, dün yapılan 8’inci olağan kongrede tek aday Mustafa Özdeğirmenci getirildi.

DP’den verilen bilgiye göre, Oscar Vuni Palace Otel’de gerçekleşen kongrede, parti ilçe organları ile 17 Aralık’ta gerçekleşecek DP Genel Kurulu’nda yapılacak Parti Meclisi seçimleri için Girne adayları da belirlendi.

Kemal Öztürk başkanlığındaki kongrede Faaliyet Raporu ile Mali Rapor oy birliğiyle onaylandı.
Kongrede Sedat Hacımehmet, Mehmet Yılmaz, Gülsen Kıroğlu, Ömer Delakoy, Mustafa Mohaç, Gülay Deryagil, Ercan Alp, Yücel Kesiner, Alptekin Güneş, Derviş Refiker oy birliği ile İlçe Yönetim Kurulu üyesi seçildi.

İlçe disiplin kuruluna ise oybirliği ile Hasan Eşref, Yusuf Soytürk, Hüseyin Peynirci, Ali Osman Hürrüstem ve Sedrettin Çınaroğlu getirildi.

17 Aralık’ta gerçekleşecek DP Genel Kurulu’nda  Parti Meclisi için yarışacak isimler ise Ersoy Anıldı, Yücel Aşan, Osman Çolak, Hasan Birinci, Hüda Hüdaverdi, Zeki Tan, Veleddin Öztürk, Mustafa Keyfiala, Vedat Mısırlısoy, Turgay Çağer, Ahmet Ataksoy ve Enver Hoca olarak belirlendi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 901 defa okunmuştur