1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. FIKRA GİBİ AMA KOMİK DEĞİL.
DOWNER MEMNUN

DOWNER MEMNUN

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, Güvenlik Konseyi'nin Kıbrıs'taki müzakere sürecine büyük destek verdiğini söyledi. Downer, Güvenlik Konseyi'ne Kıbrıs'ta iki taraf arasında devam eden müzakerelerle ilgili bilgi ver

A+A-

 

BM Genel Sekreteri Ban Ki-Moon'un Kıbrıs Özel Danışmanı Alexander Downer, Güvenlik Konseyi'nin Kıbrıs'taki müzakere sürecine büyük destek verdiğini söyledi.

Downer, Güvenlik Konseyi'ne Kıbrıs'ta iki taraf arasında devam eden müzakerelerle ilgili bilgi verdi.

BM Sözcülüğü, basına kapalı yapılan Güvenlik Konseyi toplantısıyla ilgili Downer'ın Kıbrıs'tan yaptığı açıklamaları duyurdu.

Buna göre Downer, Güvenlik Konseyi toplantısında, Kıbrıs'ın birleştirilmesine yönelik anlaşma sağlanmasının mümkün olduğunu, iki liderin bunu iyi bildiklerini, ancak bunu başarmanın cesaret ve kararlılık istediğini dile getirdi.

Güvenlik Konseyi üyelerinin Kıbrıs'taki müzakere sürecine büyük destek verdiklerini ve yıllardır devam eden Kıbrıs meselesinin BM parametreleri çerçevesinde çözülmesini istediklerini belirten Downer, bu güçlü desteğin müzakerelerin başarısı açısından son derece önemli olduğunu ifade etti.

Downer, bir soru üzerine, Konsey toplantısında doğalgaz konusunun da gündeme geldiğini, Konsey üyelerinin bazılarının bu konuda sorular sorduklarını da bildirdi.

Kıbrıs'ın iki liderinin 19 Eylül'de başlayacak 66. BM Genel Kurulu üst düzey toplantıları için New York'a gelmeleri, Ekim ayı sonunda da yine New York'ta Genel Sekreterle üçlü bir görüşme yapmaları bekleniyor

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 841 defa okunmuştur