DOĞUDA ZOR MAÇ

DOĞUDA ZOR MAÇ

Telsim Birinci Lig’de üçte üç yaparak dokuz puanla zirvede bulunan Gençlik Gücü, iki beraberlikle iki puanı bulunan ve iyi kadrosuyla çıkış arayan Mormenekşe’nin konuğu olacak. Pazar günü Mormenekşe Cemal Balses Stadyumu’nda karşılaşacak

A+A-

 

 

Telsim Birinci Lig’de üçte üç yaparak dokuz puanla zirvede bulunan Gençlik Gücü, iki beraberlikle iki puanı bulunan ve iyi kadrosuyla çıkış arayan Mormenekşe’nin konuğu olacak. Pazar günü Mormenekşe Cemal Balses Stadyumu’nda karşılaşacak iki takım da hazırlıklarını bugün yapacakları son çalışmalarla tamamlayacaklar.

 

ŞERİFOĞLU: “FUTBOLUMUZUN KARŞILIĞI OLAN PUANLARI ALAMADIK”

 

Ligde üç haftada aldığı iki puanla on birinci sırada bulunan ve çıkış arayan Mormenekşe Teknik Direktörü Eralp Şerifoğlu, üç haftada oynadıkları oyunun karşılığı olan puanlara alamadıklarını belirtti.

İyi futbol oynadıklarını ancak sadece iyi futbol oynamanın puan getirmediğini ifade eden Şerifoğlu, cezalı, sakat ve hasta futbolcularının da bulunmasından dolayı kadroda sıkıntıları bulunduğunu kaydetti. Şerifoğlu GG maçıyla ilgili şunları söyledi:

“En iyi şekilde mücadele ederek üç puan almak istiyoruz. İyi futbol oynuyoruz. Ancak istediğimiz puanları şu ana kadar alamadık. Sakat, cezalı ve hasta oyuncularımızın olmasından dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Ama ne olursa olsun kendi evimizde ve taraftarımız önünde hedefimiz üç puan. Alacağımız üç puanın böylesine sıkıntılı bir dönemimizde takım üzerindeki olumlu etkisi çok fazla olacaktır. Moralimizi daha da yüksek tutarak oynamak istiyoruz. GG’nin gücünü biliyoruz. Ancak bizim kaybedecek bir şeyimiz yok. Aksine galibiyet halinde ekstra motivasyon da kazanacağımız bilincindeyiz. Eksiklerimiz var ama kadromuz da geniş.”

Mehmet Fuat ve Sami Yahat’ın cezalı olduğu takımda Vural’ın rahatsızlığı hâlâ sürüyor. Sezon başından beri sakatlığı bulunan Murat Elcil’in yanı sıra Serhan’ın askerlik görevinde oluşu, Ramadan’in dizinden hafif sakatlığı ve takımın etkili ve tecrübeli isimlerinden Abdi’nin Polis Takımı’yla yurt dışı gidişi ve maç günü sabah dönecek olması da kadrodaki diğer sıkıntılar olarak göze çarpıyor.

 

TİLKİ: “İYİ OYNUYORUZ, AMA DİKKATLİ OLMALIYIZ”

 

Ligde üçte üç yapan ve rakip filelere on sekiz gol bırakırken kalesinde henüz gol görmeyen Lefkoşa’nın yeşil beyazlı ekibi Gençlik Gücü ise bu zorlu deplasmana arzulu ve aynı zamanda temkinli bir şekilde hazırlanıyor. Takım teknik direktörü Necati Tilki ilk üç haftalık periyodun güzel geçtiğini, iyi futbol oynayarak üçte üç yaptıklarını belirterek, “Kaliteli bir takımız, zaman zaman kötü de oynayabiliriz, ancak sonuca götürebilecek oyuncularınız varsa başarı gelir.” şeklinde konuştu. Mormenekşe’nin hedefleri olan iyi birtakım olduğuna dikkat çeken Tilki, “Bu maç ilk devre adına belki de en zor deplasmanımız. Dikkatli ve temkinli olmalıyız.” ifadelerini kullandı. Haftalar geçtikçe takımının daha fazla izlenmiş olacağını, bundan dolayı da rakiplerin kendilerine yönelik özellikle savunma anlamında daha fazla tedbir alacağını belirten Tilki, bundan dolayı artık maçlarının mücadele gücü yüksek bir şekilde geçeceğine inandığını vurguladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 692 defa okunmuştur