1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Dakikası 3 TL
DOĞANKÖY’ÜN HIRSIZLARLA BAŞI BELADA

DOĞANKÖY’ÜN HIRSIZLARLA BAŞI BELADA

Doğanköy’de yaklaşık 1 aydır yaşanan hırsızlık olayları bölge sakinlerini canından bezdirdi. Bir ay içerisinde toplam 11 eve girerek, hırsızlık yapan şahıs veya şahsılar polis tarafından bir türlü yakalanamadı. Bir sokakta 6 eve giren önceki gece de

A+A-

 

 

Doğanköy’de yaklaşık 1 aydır yaşanan hırsızlık olayları bölge sakinlerini canından bezdirdi. Bir ay içerisinde toplam 11 eve girerek, hırsızlık yapan şahıs veya şahsılar polis tarafından bir türlü yakalanamadı. Bir sokakta 6 eve giren önceki gece de ikinci kez Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın’ın evine girmeye çalışan hırsızlar tüm önlemlere rağmen bulunamıyor.   

Neredeyse evlere aynı kişilerin girdiğini söyleyen mağdur aileler, bir hırsızla karşı karşıya gelen kişilerin de olduğunu dile getirdi. Hırsızların genelde sabaha doğru evlere pencere menteşelerine zarar vererek içeriye girdiklerini söyleyen tanıklar, özellikle nakit para çaldıklarını aktardı.

 

ÖNLEMLER YETMİYOR

Evlere alarm, ek korumalık ve kamera taktırıldığını ancak yine de bazı evlere girdiklerini söyleyen görgü tanıkları, her gece yaşanan hırsızlık olaylarından usandıklarını ifade etti.

Hırsızlardan birinin uzun boylu, kirli sakallı, saçları yukarı dikilmiş ve temiz giyimli olduğunu söyleyen görgü tanıkları, köpeği olan evlere de girdiğini ve bazı köpekleri uyuttuklarını belirtti.

Doğanköy Muhtar Vekili Süleyman İnandım, hırsızların genelde zengin görünümlü evlere ve mevki sahibi kişilerin evlerini mesken tutuklarını dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1432 defa okunmuştur