DOĞANCI, İKİNCİ HAZIRLIK MAÇINDA GALİP

DOĞANCI, İKİNCİ HAZIRLIK MAÇINDA GALİP

2. Lig Doğu ve Batı takımlarını karşı karşıya getiren hazırlık maçında Doğancı Emek Stadı’nda pazar günü oynanan ve geçen sezon Yükselme Ligi’nden şampiyon olarak 2. Lig Doğu Grubu’na yükselen Vadili’yi ağırlayan Doğancı Spor Kulüb

A+A-

 

 

 

2. Lig Doğu ve Batı takımlarını karşı karşıya getiren hazırlık maçında Doğancı Emek Stadı’nda pazar günü oynanan ve geçen sezon Yükselme Ligi’nden şampiyon olarak 2. Lig Doğu Grubu’na yükselen Vadili’yi ağırlayan Doğancı Spor Kulübü karşılaşmadan 5-1 galip ayrılan taraf oldu.
Uzun yıllar sonra yeniden çimlendirilen sahasında kendi seyircisi önüne çıkan Doğancı müsabakaya hızlı başlayan taraf oldu. İlk 10 dakikada bulduğu gollerle 2-0 öne geçen taraf ev sahibi takım oldu. Daha sonra toparlanan Vadili takimi bulduğu frikik golü ile farkı bire indirdi. Karşılıklı atakların devam ettiği ilk yarıda son dakikalarda çalan penaltı düdüğü ile ilk yarıyı Doğancı 3-1 önde tamamladı. İkinci yarıya karşılıklı oyuncu değişiklikleriyle başlayan her iki takım da tüm oyuncularına şans verdi. İkinci yarının genelinde topa hakim olan Doğancı, karşılaşmayı da 5-1 kazanarak yapmış olduğu ikinci hazırlık maçını da galibiyetle tamamladı.

DİSİPLİNİN OLDUĞU YERDE BAŞARI KAÇINILMAZDIR
Bu sezon Salih Tecen ve Alkay Sayılır ikilisine takımı emanet eden Doğancı Spor Kulübü Yönetim Kurulu adına maçtan sonra açıklama yapan başkan Barış Kızılldere, takımın gidişatından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Haftada yapılan 5 idmana da katılımın tam olduğunu dile getiren Kızıldere, başarıya giden yolun disiplin olduğunu ve bu disiplini takıma aşılayan teknik ekibine ve de bu disiplini benimseyen oyuncularına teşekkür ederek başarı isteniyorsa mutlaka temelin doğru atılmasının önemine vurgu yaptı. Transferin Doğancı için şimdilik sona erdiğini belirten Kızıldere, teknik heyetin raporu doğrultusunda ve bütçeleri dahilinde daima transfere açık olduklarını da belirtti.

TRİBÜN ŞART
Kulübe yeni bir kulüp binası ve yeni bir çim sahanın kazandırılması sonrasında Yönetim Kurulu olarak bundan sonraki hedeflerinin sahaya tribün yaptırmak olduğunu söyleyen Kızıldere, bunun için gerekli projenin tamamlandığını ve maddi kaynak yaratmak için önümüzdeki haftadan itibaren girişimlerine başlayacaklarını söyledi. Sahaya gelen seyircilerin ayakta veya kendi taşıtlarının üzerinde eziyet çekercesine maçlarını izlemeye gelmelerinin karşılığını camiaya ve köy halkına hizmet sunarak ödemek niyetinde olduklarını, on sene önce kurulmak üzere sahaya getirilen eski tribün demirlerinin yıllar içerisinde kullanılamaz hale geldiğini de belirtti. Bunlardan dolayıdır ki hazırladıkları projeyi bir an önce hayata geçirmek istediklerini dile getiren Kızıldere, tribün yanında ışıklandırma projesini de hazırladıklarını ve bunun için köylerinin bağlı bulunduğu Lefke Belediyesi’nden söz aldıklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 728 defa okunmuştur