DEVLET DAİRESİNE BAZ İSTASYONU

DEVLET DAİRESİNE BAZ İSTASYONU

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) yetkilileri, Sosyal Hizmetler Dairesi ve Lefkoşa Çalışma Dairesi üzerine kurulan 3G baz istasyonlarının kaldırılması talebiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’yi ziyaret etti. KTAMS Baş

A+A-

 

 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) yetkilileri, Sosyal Hizmetler Dairesi ve Lefkoşa Çalışma Dairesi üzerine kurulan 3G baz istasyonlarının kaldırılması talebiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi’yi ziyaret etti.

 

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, ziyaret sırasında, çalışma hayatında olan sıkıntıların, ülkenin sıkıntıları olduğuna işaret ederek, Çalışma Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi ve Lefkoşa Çalışma Dairesi üzerine kurulan 3G baz istasyonunun insan sağlığı açısından çok sakıncalı olduğunu kaydetti.

 

Baz istasyonunun bakanlığın haberi olmadan kurulduğuna dikkat çeken Kaptan, baz istasyonun insanların dikkatini çekmemsi için çok teknik kurulduğunu ve ilk bakışta bir su deposu izlenimi verildiğini savundu.

 

Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nden aldıkları bilgiye göre, baz istasyonlarından yayılan elektromanyetik dalga dört bini aştığında canlılara zarar verdiğini, bunun bilimsel olarak kanıtlanmış olduğunu söyleyen Kaptan, Birlik öncülüğünde yaptırdıkları ölçümlerde söz konusu baz istasyonunun 9900v/m elektromanyetik dalga yaydığının tespit edildiğini vurguladı.

 

Baz istasyonu ziyaret edildiğinde, zararın gözle görülebileceğini, baz istasyonu çevresinde ölü kuşların bulunduğunu anlatan Kaptan, baz istasyonunun ivedi şekilde Sosyal Hizmetler Dairesi ve Lefkoşa Çalışma Dairesi üzerinde kaldırılmasını istediklerini, iki daire çalışanlarından bu konuda imza topladıklarını söyledi.

 

İki daire çalışanlarından sadece 2 kişinin imza vermediğini ifade eden Kaptan, toplanan imzaları, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği raporlarını ve istasyonun gizleme fotoğrafları ile ölçüm değer fotoğraflarını Ünverdi’ye takdim etti.

 

ÜNVERDİ

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de, Telefon Dairesi’nin baz istasyonunun ölçümlerini yapacağını belirterek, sorun varsa hemen gerekenin yapılacağını sözlerine ekledi.

 

Ünverdi’den sonra yeniden söz alan Kaptan, konu hakkındaki taleplerinin net olduğunu vurgulayarak, kendi raporlarının aksine bir rapor çıkması halinde bu raporun kendilerine de verilmesini istedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 854 defa okunmuştur