DENKTAŞIN DURUMU HALA KRİTİK

DENKTAŞ'IN DURUMU HALA KRİTİK

Denktaş’ın Cuma akşam saatlerinde başlayan solunum yetmezliğinin ve kritik durumunu devam ediyor.

A+A-

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Cuma akşam saatlerinde başlayan solunum yetmezliğinin ve kritik durumunu devam ediyor.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumu hakkında bilgi almak için bugün yeniden YDÜ Hastanesi’ni ziyaret etti.

 

Öğle saatlerinde hastaneye giden Cumhurbaşkanı Eroğlu, Denktaş’ın oğlu DP Genel Başkanı Serdar Denktaş ve doktorlarından bilgi aldı.

 

YDÜ Hastanesi Hasta ve Dışilişkiler Başkanı Ahmet Savaşan, TAK muhabirine yaptığı açıklamada, 1. Cumhurbaşkanı Denktaş’ın akciğer enfeksiyonunun kontrol altına alınabilmesine yönelik genişletilmiş doktorlar heyetinin Denktaş’a yoğun bir tedavi uyguladıklarını kaydetti.

 

Denktaş’ın uykuya eğilimli ve yorgun olduğunun gözlemlendiğini belirten Savaşan, solunum yetmezliği ve akciğer enfeksiyonu nedeniyle 1. Cumhurbaşkanı’nın durumunun ciddiyetini koruduğunu vurguladı.

 

“DÜNE GÖRE ÇOK KÜÇÜK BİR OLUMLU GELİŞME GÖRÜLDÜ

 

Savaşan, Denktaş’ın durumunda, düne göre çok küçük olumlu yönde bir gelişmenin görüldüğünü de söyledi.

 

Savaşan, eski bakanlardan İsmet Kotak’ın durumunda ise ne yazık ki bir değişiklik olmadığını, derin koma durumunun devam ettiğini belirtti.

 

Savaşan, Denktaş ve Kotak’ın sağlık durumu hakkında doktorlar heyetinin yarın saat 11.00’de bir basın toplantısı düzenleyeceklerini de söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 819 defa okunmuştur