DENKTAŞA MANZARALI ODA

DENKTAŞ'A 'MANZARALI ODA'

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın solunumuna burnundan yapılan destek boğazına alınıyor

A+A-

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın solunumuna burnundan yapılan destek boğazına alınıyor. Ayrıca Denktaş, moral açısından iyi olacağına inanılan 6. katta, dışarıyı gören bir odaya aktarılıyor.

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Finn Rasmussen ve YDÜ Hastanesi Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Savaşan, YDÜ Hastanesi’nde basın toplantısı düzenleyerek Denktaş’ın sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

ERKMEN

YDÜ Hastanesi Başhekimi Sevim Erkmen, Denktaş’ın hastanelerine 2. yatışının 19. günü olduğunu anımsatarak, Denktaş’ın sağlık durumunda fazla bir değişiklik olmadığını, şuurunun açık olduğunu, ancak zor uyandırılır halinin devam ettiğini söyledi.

Denktaş’ın şuurunun uykulu olmasının, enfeksiyondan kaynaklanan ateşlenmelerinden, beyninden geçirdiği operasyondan veya aldığı ilaçlardan kaynaklanabileceğini ifade eden Erkmen, Denktaş’ın durumunun doktorlar heyeti tarafından sıkı şekilde takip edildiğini belirtti.

Erkmen, Denktaş’ın uzun zamandır solunum cihazına bağlı olmasından kaynaklanan rahatsızlığı gidermek için solunum cihazının yerini değiştirmeyi uygun bulduklarını ve bunun çok basit bir operasyon olduğunu kaydetti.

RASMUSSEN

Uzmanı Prof. Dr. Finn Rasmussen, Denktaş’ın yoğun bakımda ve solunum sistemine bağlı olduğunu anımsatarak, yorgunluk halinin ve kritik durumunun devam ettiğini söyledi.

Denktaş’ı biraz olsun rahatlatmak amacıyla solunum cihazını boğazına aktarmaya karar verdiklerini belirten Rasmussen, bu işlemin bugün yapılacağını ifade etti.

SAVAŞAN

YDÜ Hastanesi Dışilişkiler Sorumlusu Ahmet Savaşan da, doktorlar heyetinin aile ile de görüşerek Denktaş’ın moraline katkı sağlamak amacıyla 6. katta, dışarıyı da görebileceği bir düzenlemeye gidileceğini söyledi.

Bu yeni odada yoğun bakım şartlarının değişmeyeceğinin altını çizen Savaşan, Denktaş’ı 6. kata yarın aktarmayı planladıklarını belirtti.

Savaşan, Denktaş’ın sağlık durumuyla ilgili bir sonraki bilgilendirme toplantısının Cuma günü saat 11.00’de yapılacağını da açıkladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 780 defa okunmuştur