DENKTAŞ İÇİN TOPLU DUA

DENKTAŞ İÇİN TOPLU DUA

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın dün beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. Yaşanan gelişme sonrası Denktaş’ın bu sabah ameliyat olacağı öğrenildi. Hatırlanacağı üzere 24 Mayıs’ta rahatsızlanarak Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi

A+A-

 

1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın dün  beyin kanaması geçirdiği öğrenildi. Yaşanan gelişme sonrası Denktaş’ın bu sabah ameliyat olacağı öğrenildi. Hatırlanacağı üzere 24 Mayıs’ta rahatsızlanarak Lefkoşa Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki ilk müdahalenin ardından YDÜ Hastanesi’nde tedavi altına alınan Denktaş’ın, kalpteki ritim bozukluğuna bağlı olarak beyine giden damarlardan birinde tıkanıklık sonucu sol tarafı felç olmuştu.

 


 

SAAT: 10:36

 

 

Tedavisine Ankara’da devam edilen Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın dün çekilen tomografisinde, beyinle kafatası arasında kan birikimi saptandı.

Ankara’da bulunan Denktaş’ın oğlu, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’tan alınan bilgiye göre Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) doktorları, bir kısmı eskiden kalan bir kısmı da yeni oluşan kanın boşaltılması için Denktaş’ın ameliyata alınıp alınamayacağını değerlendiriyor.

GATA’da yoğun bakımda tutulan Rauf Denktaş’a bu sabah tetkikler yapıldığını belirten Serdar Denktaş, babasının uyanık ve bilincinin yerinde olduğunu; kendisiyle görüşüp konuştuğunu söyledi.

Serdar Denktaş, doktorların tetkik sonuçlarını değerlendirmesinden sonra babasının ameliyata alınarak kan birikintisinin boşaltılmasının beklendiğini kaydetti.


 

DENKTAŞ İÇİN TOPLU DUA

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlığına kavuşması için yarın akşam Gazimağusa Osman Fazıl Polat Paşa Camii’nde dua okunacak.

Osman Fazıl Polat Paşa Camii Yapımı ve Bakımı Derneği Başkanı Gazi Hacı Abdurrahman Ömeroğlu’nun yaptığı açıklamaya göre, cami kamelyasında da iftar yemeği verilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1706 defa okunmuştur